İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Bayrağı Daha İleriye Taşıyacaksınız’

MTTB İl Başkanlığında düzenlenen programa katılan Başkan Öztürk, ?Ne mutlu sizlere ki bu davanın içinde yer alıyorsunuz. Geleceğin yöneticileri olarak bu bilinçle yetişeceğinize ve bayrağı daha ileriye taşıyacağınıza inanıyorum.? diye konuştu.

SAKARYA – Erenler

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Milli Türk Talebe Birliği (MTTB)’nin ‘Çarşamba Buluşmaları’ adlı programına konuk oldu. MTTB İl Başkanlığında düzenlenen programda konuşmacı olan Öztürk, deneyim ve tecrübelerini gençlere aktardı. Programın açılış konuşmasını yapan Milli Türk Talebe Birliği Sakarya İl Başkanı Muhammed Talha İbil, “Çarşamba Buluşmaları adı altında gerçekleştirdiğimiz program ile alanında uzman kişileri gençlerimizle buluşturuyoruz. Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas ile başlayan programlarımız üçüncü haftasında tüm hızıyla sürüyor. Teşkilatımızın kuruluşundan itibaren desteklerini esirgemeyen ve bugün de bizleri kırmayarak programımıza konuk olan Erenler Belediye Başkanımız Sayın Cavit Öztürk’e teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

“Gençlerimize Güveniyoruz”

Gençlerle bir arada bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Başkan Cavit Öztürk ise “Ülkemizin geleceği olan sizler umut kaynağımızsınız. 15 Temmuz’a kadar bu ülke gençliğine demediğini bırakmayanlar, o karanlık gecede bir kez daha gördüler ki bizim gençlerimiz söz konusu vatan olduğunda gözünü karartıp ölüme yürüyebiliyor. AK Parti iktidarları olarak bizler gençlerimize her zaman güvendik. Sayın Cumhurbaşkanımız da sizlerin önünü açmak için her türlü girişimi yaptı ve yapmaya devam ediyor. 16 Nisan Referandumuyla birlikte yürürlüğe giren seçilme yaşının düşürülmesi de bunun en net örneğidir. Sizler yarının Türkiye’sini inşa edeceksiniz.” şeklinde konuştu.

“MTTB Türkiye’ye Cumhurbaşkanı Yetiştirdi”

Milli Türk Talebe Birliği’nin tarih sahnesinde önemli bir yere sahip olduğunu da belirten Başkan Öztürk “Türkiye’nin en karanlık dönemlerinde başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere MTTB’de yetişen gençler bugün ülkeyi yönetiyorlar. Yönetimi devraldığımızda hiçbir yerde sözü geçmeyen ülke halindeydik ancak bugün dünya devletlerinin bize karşı yaptığı uygulamalara misilleme yapacak güçteyiz. Bunu o dönemin MTTB gençliği sağladı. Ne mutlu sizlere ki bu davanın içinde yer alıyorsunuz. Geleceğin yöneticileri olarak bu bilinçle yetişeceğinize ve bayrağı daha ileriye taşıyacağınıza inanıyorum.” ifadelerini kullandı.