İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bolu Valisi Baruş’tan operasyon açıklaması

Bolu’da gerçekleştirilen terör operasyonu sonrası Bolu Valisi Aydın Baruş bir basın toplantısı düzenledi. 2 teröristin ölü olarak ele geçirildiğini, bunlara yardım ve yataklık yapan 2 kişinin gözaltına alındığını açıklayan Vali Baruş, operasyon sırasında bir polisin hafif yaralandığını duyurdu.

Valilik binasında operasyonla ilgili açıklama yapan Vali Baruş, güvenlik güçlerince canlı bomba ve bomba yüklü araçlarla gerçekleştirilebilecek eylemlerin engellenmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında Paşaköy Mahallesi’nde apartman dairesinde kaldığı tespit edilen bölücü terör örgütü üyelerine yönelik operasyonda 2 bölücü terör örgütü üyesinin ölü olarak ele geçirildiğini söyledi.

Vali Baruş, şöyle konuştu:
“Terör örgütü üyelerinin kaldığı yerde yapılan aramada, 2 kalaşnikof marka uzun namlulu silah, 2 tabanca, 2 el bombası, 2 kilogram civarında A4 tipi patlayıcı, 3 kilogram civarında C4 tipi patlayıcı ele geçirilmiştir. Ayrıca bölücü terör örgütü üyelerine yardım ve yataklı yaptığı düşünülen 2 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Operasyon sırasında bir polis memuru hafif yaralanmış ve Köroğlu Devlet Hastanesi’nde tedavi edilmiş olup hayati tehlikesi bulunmamaktadır.”

Vali Baruş, ölü ele geçirilen terör örgütü üyelerinin kimlik tespiti çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Vali Baruş, “Bu operasyonun başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesinde emeği geçen ve Bolu Halkının huzuru için gece gündüz mesai sarf eden tüm güvenlik görevlilerimize teşekkür ediyorum. Bu vesile ile emniyet teşkilatı mensuplarımızın Polis Haftasını tebrik ediyorum. Terörle mücadelede hayatını feda eden tüm şehitlerimize yüce Alalh’tan rahmet diliyor, yaralı güvenlik güçlerimize acil şifalar temenni ediyorum” dedi.

Tüm güvenlik güçlerinin Bolu halkının huzurunu korumak için gece gündüz 24 saat esasına göre çalıştığını ifade eden Vali Baruş, “Bolu halkımız rahat olsun. Biz huzurlu bir kent olarak Bolu’nun huzurunu hiçbir şeye feda edemeyiz. Bu yönde de tüm çalışmalarımız sürüyor. Vatandaşlarımızdan günlük yaşantılarına rahat bir şekilde devam etmelerini istirham ediyorum” şeklinde konuştu.