İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bolu’daki itfaiye hizmetleri masaya yatırıldı

Bolu Valisi Aydın Baruş, il genelindeki il, ilçe ve belde itfaiye teşkilatlarının yürüttüğü faaliyetler ve karşılaştıkları sorunları belirlemek amacıyla Bolu il genelindeki Belediye Başkanları ile bir araya geldi.

Bolu Valiliği’nde düzenlenen toplantıya Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,Vali Yardımcısı Ahmet Şahin Özcan, ilçe ve belde Belediye Başkanları, Bolu Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin ile İl AFAD Müdürü Hasan Erdoğan katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Bolu Valisi Aydın Baruş, ” İl merkezi, ilçelerimiz ve beldelerimizdeki itfaiye teşkilatlarının yürüttüğü faaliyetler ve karşılaştıkları sıkıntılar konusunda sizlerin fikirlerini almak, bu çerçevede de yapılabilecek düzenlemeler ve alınabilecek tedbirler anlamında fikir birliği oluşturmak için bu toplantıyı düzenledik. Öncelikle belediyelerimizde itfaiye çalışmalarına ilişkin bilgiler çerçevesinde bir değerlendirme yaparak ve aynı zamanda bu bilgileri aktarırken de Belediye Başkanlarımızın düşüncelerini alarak bu toplantıyı devam ettireceğiz. En sonunda da genel olarak karşılaşılan sorunlar bağlamında bir fikir birliği oluşturmaya çalışacağız ve alınabilecek tedbirler konusunda sizlerin katkılarını alacağız” şeklinde konuştu.

Toplantının devamında Bolu il genelindeki İtfaiye teşkilatlarının araç ve çalışan sayıları, müdahale ettikleri vaka sayıları, eksiklikler konusunda Belediye Başkanları açıklamalar yaparak karşılaştıkları sorunlarla ilgili çözüm önerilerini aktardılar.

Toplantı sonunda Belediye Başkanları’na teşekkür eden Vali Baruş, elde ettikleri bilgileri ve karşılaşılan sorunlar ile ilgili önerilen çözüm önerileri bakımından toplantının son derece olumlu geçtiğini belirterek katılımcılara teşekkür etti.