İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BOSEDER’den Papa’ya kınama

BOSEDER Genel Başkanı Hasan Dişli Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus’i kınadı.

BOSEDER Genel Başkanı Hasan Dişli yaptığı basın açıklamasında Papa Franciscus’un yaptığı açıklamalara sert tepki göstererek ‘Papa’nın milletimizi hedef alan bu açıklaması karşısında sessiz kalamazdık’ dedi.

İşte Dişli’nin o açıklaması,

Avrupa’nın içine düştüğü siyasi ve ekonomik istikrarsızlığı perdelemek ve bir nebze olsun halkı oyalamak için Katolikler’in ruhani lideri Papa Franciscus bir siyasi hamle niteliği taşıyan milletimize atılan soykırım iftirasını yineleyen açıklama yapmıştır.

Papa Franciscus’in bu yerini bilmez açıklamasıyla birlikte Avrupa’nın ve dünyanın pek çok yerinde Devletimize olan kinini kusma fırsatı arayan şer odaklarına da gün doğmuştur.

Tarihinde hiçbir zaman kendine sığınana sırt çevirme veyahut içinde bulunan azınlıklara kendi kültürünü empoze etme girişimi bulunmayan aziz milletimize olmayan bir soykırımı addetmek Avrupa’nın eskisi gibi kiliseyi siyasetin bir sığınma limanı gibi gördüğünü göstermektedir.

Orta çağ Avrupa’nın da cennetten arsa satan veyahut dünya düzdür deyip aksi açıklama yapan bilim adamlarını katleden bilimin gelişmesini engelleyen kilise bugünde tarihin doğruluğundan bir adım uzaklaşmıştır.

Papa Franciscus eğer soykırım arıyorsa, Amerika’ya çıktıktan sonra oradaki yerlileri katleden İngilizleri, Afrika da milyonlarca insanı öldürüp kendi kültür emperyalizmini oraya taşıyan Fransayı, veyahut Yahudileri fırınlarda yakarak öldüren Almanya’ya bakmalıdır.

O kadar geçmiş tarih bilgisi olmayacağına kanaat getirdiğimiz Katoliklerin siyasi lideri Papa Franciscus,İsrail’in Filistin de 1 milyon Filistinliyi, Amerika’nın Irakta ki 1,5 milyon insanı, Rusya’nın Çeçenya da 1 milyon insanı, Çin’in Doğu Türkistan da milyonlarca insanı son 20 yılda nasıl katlettiğine bakıp soykırımı kendi gözleriyle tarihi belge bilgi araştırması da yapmadan görebileceğini hatırlatmak istiyorum..!

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.