İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BOSEDER’den Teröre Lanet

BOSEDER Genel Başkanı Hasan Dişli dün yaşanan ve savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesi ile sonlanan olay ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Terör örgütünü lanetleyen Büyük Osmanlı Eğitim Ocakları Derneği (BOSEDER) Genel Başkanı Dişli ayrıca Doğan Medya grubuna da tepki göstererek “Doğan Medya Grubu rehin alma olayından itibaren bu teröristleri masum göstermek için çaba sarf etti.” dedi.

İşte Dişli’nin açıklamaları:
Dün öğlen saatlerinde ‘Berkin Elvan’ soruşturmasının savcısı Mehmet Selim Kiraz, İstanbul Adalet Sarayındaki makam odasında vatan hainleri tarafından rehin alındı. Akşam saatlerine doğru ise Savcımızın başına 3 el gövdesine ise 2 el ateş ederek şehit ettiler. Savcı Kiraz’ın odasını basan terör örgütüne ait 2 kişinin leşleri de oracığa serildi elhamdülillah. Başta Doğan Medya Grubu olmak üzere, rehin alma olayından itibaren bu teröristleri masum göstermek için çaba sarfeden bütün basın kuruluşlarını kınıyorum. Devletin Savcısına çekilen silah; Devletin Kendisine çekilen silahtır. Devletimiz bu teröristlere en ufak taviz vermeden, en ağır şekilde gerçek suçluları cezalandırmalıdır. Terörün dili, dini ve milleti olmaz. Suriye’de Esed’in halkına uyguladığı teröre kayıtsız kalamayız, Filistin’de Katil İsrail Devleti’nin uyguladığı teröre kayıtsız kalamayız, hatta ve hatta Fransa’daki Charlie Hebdo olaylarında dahi teröre kayıtsız kalamayız, kalmadık da elhamdülillah. Diğer dünya devletleri de ülkemizde her türlü terör eylemlerini gerçekleştiren paralel yapı uzantısı örgütlerini kınamalı ve onlara terörist diyebilmelidir. Ancak maalesef bizim kendi ülkemizin medyası olduğunu iddia eden gruplar bu vatan hainlerine terörist değil eylemci diyebiliyorlar. Ülkemizde kaos isteyen bu paralel uşaklarının hevesleri kursaklarında kalacaktır. Yaşanan terör olaylarını ve terörü kınıyor, ülkemizi bölmek isteyenleri ise en hafif tabir ile ‘Vatan haini alçaklar’ olarak nitelendiriyorum. Şehit Savcımız Mehmet Selim Kiraz’a Allah’tan rahmet, sevenlerine, ailesine ve milletimize başsağlığı diliyorum.
BOSEDER
Yönetim Kurulu Adına
Hasan Dişli / Genel Başkan