İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Burhaniye Belediyesi 3. Kreş İçin Çalışmalara Başladı

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler; sosyal belediyecilik anlayışı ışığında, eğitim alanında yaptığı projelerine bir yenisini daha ekliyor.

BALIKESİR – Eğitimde fırsat eşitliği ve kadınların çalışma hayatına katılımını arttırmak için, Burhaniye Belediyesi tarafından hizmet veren “Burhaniye Belediyesi Çocuk Gündüz Bakımevlerine” bir yenisi daha ekleniyor.

Öğretmenler Mahallesi Dr. Rıfat Caddesi üzerinde Hacı Mustafa Müdüroğlu Ortaokulu yanında bulunan mülkiyeti Belediyeye ait taşınmaza, Burhaniye Belediyesinin 3. Çocuk gündüz bakımevinin yapılması için gerekli protokoller imzalandı. Belediye tarafından hazırlanacak projeye göre; 3, 4 ve 5 yaş çocuklar için 6 sınıflı, yemekhane, oyun-etkinlik alanı olan tek katlı Çocuk Gündüz Bakımevi yapılması planlanıyor. Toplam 656 m² inşaat alanlı proje için eğitime katkı amacıyla Aslan Yol Ltd. Şti. tarafından hibe olarak yapılacak gündüz bakımevinin adı ise “Nurten ASLAN Gündüz Bakımevi” olacak. 120 çocuğa ikinci bir yuva olacak gündüz bakımevi projesiyle ilgili konuşan Başkan Deveciler, “Önceliğimiz asgari ücretle geçinmeye çalışan ailelerin çocuklarına cüzzi ücretlerle kreş hizmeti verebilmek. Kadınların iş hayatına girebilmeleri için desteklerimiz sürüyor. Okul öncesi eğitim veren çocuk gündüz bakımevlerimizde yetişen çocuklarımız hem güvenli bir ortamda eğitim alacak hem de yaşıtlarıyla eğlenme ve sosyalleşme imkanı bulacak. Bu yolda gerçekleştirdiğimiz 3. projenin hayata geçmesinde Aslan Yol Ltd. Şti.’nin çok önemli payı var. Ben Burhaniyeliler adına kendilerine minnetlerimizi iletiyor. Teşekkür ediyorum” dedi.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın