İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Büyükakın, Derince Alternatif yol şantiyesini inceledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın Derince Alternatif yol çalışmasını yerinde inceledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Derince’de yapımı gerçekleştirilen Derince Alternatif Yol Yapımı çalışması Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, Genel Koordinatör Adnan Bilgiç ve beraberindeki heyet ile birlikte inceledi.

ULAŞIM KOLAYLAŞACAK
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından Derince alternatif yol yapım çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışma neticesinde İzmit ve Körfez ilçelerinden Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ulaşımı daha da kolaylaşacak.

BİN 400 METRE DUBLE YOL
Alternatif yol 20 metre genişliğinde 2×2 şeritli duble yol olarak hayata geçiriliyor. Proje ile Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne hem Körfez ilçesinden hem de İzmit ilçesinden ulaşım daha da kolay hale gelecek. Alternatif yol Sırrıpaşa, Çenedağ ve Çınarlı mahallelerinden uzanıyor. Proje kapsamında Cımbızderesi üzerine 170 metrelik 30 metre yüksekliğinde viyadük de yapılacak.

BİN TON ASFALT
Proje kapsamında bin 400 metre duble yol, 50 bin metreküp kazı dolgu, 6 bin 500 metreküp beton, bin 700 ton demir, 128 adet fore kazık, 3 bin 405 metre uzunlukta bin 750 metreküp taş duvar yapılacak. Yolda 2 bin 300 metre uzunluğunda drenaj hattı, 6 bin 200 ton granüler alt temel, 9 bin 600 ton plentmiks temel, 7 bin ton da asfalt kullanılacak. Alternatif yola 6 bin metre uzunluğunda bordür, 7 bin 500 metrekare kaldırım imalatı yapılacak.