Büyükşehir’den Güneye Asfalt Atağı

Pamukova’nın ardından Geyve’de asfalt çalışmalarının başlatıldığını açıklayan Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Altyapı, yağmursuyu ve içmesuyu çalışmalarının sona erdiği bölgelerde derhal asfalt atağı başlatıyoruz. İnşallah Büyükşehir Belediyemizin güçlü hizmet eliyle Geyve’de asfaltsız yol kalmayacak” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin tamamında başlattığı asfalt çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Daha önce Hendek, Sapanca, Kaynarca ve Pamukova’da asfalt çalışmaları hayata geçiren Büyükşehir, Geyve’de de altyapısı tamamlanan güzergahlarda da gerekli adımları atıyor. Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Geyve’de yaklaşık 10 kilometre uzunluğundaki güzergahlarda 20 bin ton asfalt kullanmayı öngörüyoruz. İlçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Herşey Geyve İçin
Kısa süre önce altyapı çalışmalarının sonlandığı Alifuatpaşa ve ilçe merkezinde asfalt çalışması gerçekleştirdiklerini de hatırlatan Oktar, şunları söyledi; “Bilindiği üzere Geyve’de 94 kilometrelik kanalizasyon hattında çalışmalar tamamlanmış, sağlam altyapıya kavuşan alanlarda da asfalt çalışması gerçekleştirilmişti. Bu kapsamda sadece Alifuatpaşa’da 10 bin ton asfalt kullandık. Geyve ilçe merkezinde de altyapının tamamlandığı arterlere asfalt attık. Bu çalışmalarımızı şimdi daha da genişletiyoruz.”

20 Bin Ton Asfalt
“Geyve Konyalı Ali Bey, Enverpaşa, İstanbul, Değirmen, Karaağaç, Ankara, Şeyhedebali Caddeleri ve Fabrikalar yolunda çalışmalarımız sürüyor. Toplam uzunluğu 10 kilometre olan bu güzergahlarda 20 bin ton asfalt kullanacağız. İlçedeki 7 kilometrelik yağmursuyu hattının da tamamlanmasıyla asfalt işlemleri aşama aşama hayata geçiriliyor. Hemşerilerimizin şüphesi olmasın Geyve daha iyi standartlarla buluşacak.”

Birincil İhtiyaçlar Gideriliyor
“Geyve’de sorunsuz içmesuyu konusunda da adımlar atılıyor. İhalesi tamamlanan 17 kilometrelik içmesuyu hattıyla da bol ve temiz içmesuyu ilçemizle buluşmaya devam edecek. Birincil ihtiyaçlara dönük programlı bir çalışma izliyoruz. Altyapı, yağmursuyu ve içmesuyu çalışmalarının sona erdiği bölgelerde derhal asfalt atağı başlatıyoruz. İnşallah Büyükşehir Belediyemizin güçlü hizmet eliyle Geyve’de asfaltsız yol kalmayacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.