İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Büyükşehir’in 725 milyon TL’lik 58 yatırımını Cumhurbaşkanı Erdoğan açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyükşehir Belediyesi’nin 725 milyon TL’lik 58 yatırımının da yer aldığı 203 projenin toplu açılışını yaptı. Törende konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Cumhurbaşkanımızın çizdiği “derdimiz millet, gayemiz hizmettir” prensibiyle çalışmalarımızı her geçen gün artırıyoruz” dedi. 4 milyar TL’lik toplu açılışta Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Seracılık Mükemmeliyet Merkezi Sokak Hayvanları Hastanesi Geçici Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Yanık Fidan Üretim ve Teşhir Merkezi, kentsel tasarım ve cadde yenileme çalışmaları gibi pek çok proje için kurdele kesildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’da hayata geçirilen, içerisinde Büyükşehir Belediyesi’nin 725 milyon TL değerindeki 58 projesinin de yer aldığı toplam 204 projenin toplu açılış töreni için Sakarya’ya geldi. Demokrasi Meydanı’nda on binlerce vatandaşın büyük bir coşkuyla karşıladığı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Acil Durum Hastanesi, Sıdıka Sabancı Devlet Hastanesi, Kaynarca-Karasu-Kocaali Yolu, eğitim yatırımları ve birçok projenin açılışı için kurdeleyi kesti.

Yoğun katılım

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaosmanoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Erkan Kandemir, Ömer İleri, Ali İhsan Yavuz, Çiğdem Karaarslan’ın da katıldığı açılışta Başkan Yüce’nin yanı sıra Vali Çetin Oktay Kaldırım, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Çiğdem Erdoğan Atabek, Kenan Sofuoğlu, Recep Uncuoğlu, MHP Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, şehir protokolü ve on binlerce vatandaş katıldı.

Sakarya hoşgörü ve kardeşlik şehri

Toplu açılış töreninde bir selamlama konuşması yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Huzur bulduğunuz, şehirlerin şehri, kültürler mozaiği Sakarya’mıza hoş geldiniz’ diyerek sözlerine başladı. Yüce, “Sakarya izzetin adresi, üretimin merkezi, bereket, hoşgörü, kardeşlik ve güzel ülkemizin incisidir. Sakaryalılar sizi çok özledi ve Sakaryalılar sizi çok seviyor” dedi.

Yorulmadan, rehavete kapılmadan çalışmaya devam

Başkan Ekrem Yüce, “2019 yılından itibaren direktifleriniz ve riyasetinizle gündüz gece demeden hizmet etmeye gayret gösteriyoruz. Bizim rehavete kapılma gibi bir lüksümüz yok. Herkes yorulsa bile, bizim yorulmaya hakkımız yok. Çünkü bizim; dünyanın büyük bir takdir ve hayranlıkla izlediği bir liderimiz var: Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız, Recep Tayyip Erdoğanımız var” diye konuştu.

Derdimiz millet, gayemiz hizmettir

Tevazu ve gayretle çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Başkan Yüce, “Cumhurbaşkanımızın çizdiği “derdimiz millet, gayemiz hizmettir” prensibiyle sıkı sarılıp çalışmalarımızı her geçen gün artırıyoruz.  “Bir elin nesi var, iki elin sesi var.” düsturuyla sesimizi arşı alaya yükseltiyoruz. En büyük gücümüz; birlik ve beraberlik içinde aşk ve şevk ile işaret ettiğiniz yolda yürümektir. Yine en büyük gücümüz Cumhurbaşkanımızın; bizlerin ve bu güzel ülkenin başında bütün dünya mazlumlarını koruması, kollaması kuşatmasıdır. Türkiye ve dünyadaki mazlumların duasını almaktır. Cumhurbaşkanımız; Birleşmiş Milletlerde, Dünya 5’ten büyüktür diyerek bütün ülkelerin hislerine tercüman olmuştur. Onun için bizler de reisimizin çizdiği ve izlediği bu yolda elimizi taşın altına koymaktan kaçınmıyoruz ve hiçbir zaman için kaçınmayacağız” ifadelerini kullandı.

20 yılda tarih yazıldı

Başkan Yüce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mücadelesine ortak olmak, beraber yol yürümek, mazlumların sesi olan bir liderin yanında olmaktan gurur duyduğunu ifade ederek, “Biz inanıyoruz ve biliyoruz ki; siz ülkemizin başında olduğunuz sürece Türkiye’nin geleceği aydınlıktır. 20 yılda ülkemizin geldiği noktadan geriye dönüp baktığımızda görüyoruz ki yeni bir tarih yazılıyor. Birçok badireler atlatıldı. Terör saldırıları ile ekonomik baltalamalar ile uğraşıldı. Hem içeride hem dışarıda ihanet şebekeleri ile mücadele edildi. Tüm bu zorluklara rağmen 20 yılda geldiğimiz noktaya bakınca gurur duyuyoruz. Ama mücadelemiz bitmedi. Yarınlarımız için daha çok çalışacak ülkemizi şanlı mazimizdeki gibi en yukarılara taşıyacağız. Bugün hala en küçük fırsatta bizleri yerle bir etmek isteyecek olanlar olabilir. Ancak Allah’ın izniyle biz dimdik durduğumuz müddetçe başarılı olamayacaklar. Emeğimizi, çalışma aşkımızı, her şeyimizi hak ve hukuk yolunda sizin işaret ettiğiniz hedef doğrultusunda harcıyoruz ve harcamaya devam edeceğiz.”

725 milyon TL değerinde 58 proje

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 725 milyon TL’lik yatırımların açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı. Projeler; Seracılık Mükemmeliyet Merkezi, Sokak Hayvanları Hastanesi Geçici Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Unkapanı Meydanı, Yanık Fidan Üretim ve Teşhir Merkezi, İl Ormanı Tabiat Parkı, Yazılım Park, Geyve Ürün Toplama Merkezi, Erenler Merkez ve Tabakhane Mahallesi Kısmi İçme Suyu ve Yağmur Suyu, Serdivan Kemalpaşa Mahallesi Kanalizasyon, Adapazarı Kudüs Caddesi Yağmursuyu, Söğütlü Gündoğan Mahallesi Kısmi Kanalizasyon, Adapazarı Şehit Cengiz Ulusinan Caddesi Kanalizasyon, Çilek Yetiştiriciliği Üretim Merkezi, Nehir Çikolata Üretim Merkezi, Kampüs Öğrenci Lokantası, Hacı Yakuplar Sulama Göleti, Yağcıbedir Halı Üretim Atölyeleri, 18 adet otobüs, 1 greyder ve 2 kanal kombine aracı, Adapazarı Kumköy Caddesi, Adapazarı Karaman Sahra Caddesi, Adapazarı Deveoğlu Caddesi, Adapazarı Maltepe Caddesi, Adapazarı 15 Temmuz Caddesi-Turan Sokak-Kumköy Caddesi, Adapazarı Yazlık (Farabi) Caddesi, Erenler Fatih Caddesi, Erenler Söğüt Caddesi, Ferizli Fevzi Çakmak Caddesi, Ferizli Vatan Caddesi, Karapürçek Teketaban-Hocaköy Caddesi, Karasu Üniversite Caddesi, Kocaali Fatih Sultan Mehmet Caddesi, Kocaali Beton Yol, Dezavantajlı Gruplar için 62 Devremülk, Arıcılık Çiftliği, Serdivan Su Kayıplarını Azaltılması, Mera Islahı, Ferizli Kanalizasyon, Bahçem Bitki Rehabilitasyon ve Teşhir Merkezi, Yazlık Dekoratif Köprüsü, Hastalıktan Ari Manda Çiftliği, Acarlar Longozu, Hanlı Hizmet Binası ve Arşiv Sistemleri, Ters Ev, Uçak Kafe ve Restoran, Lunapark, Erenler Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Serdivan Süleyman Binek Caddesi, Serdivan 32 Evler Caddesi, Katı Atık Bertaraf Tesisi 2. LOT, Karadeniz’de Pedal Çevirelim, UTÇEM, Salep, Safran ve İstiridye Mantarı Üretim Çiftliği, Bal ve Kabak Evleri, Şifa Evi ve Aşevi, Çay Satış Mağazası ve Pamukova Seyir Terası, İş Elbisesi Üretim Atölyesi, Hanımeli Pazarı ve Kadın Kooperatifleri, Süt Evleri, Et Evleri ve Yöresel Ürünler Satış Merkezi, İlçe Belediye Yollarının Protokolle Yapılması

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın