İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çayırova’da çocuklar geleceğe bilinçli nesiller olarak yetişiyor

Çayırova Belediyesi bünyesinde eğitim hizmetleri veren Gençlik Merkezi ve Bilgievlerinde ücretsiz yaz okulu faaliyetlerine katılan öğrenciler satranç turnuvasında bir araya geldi.

KOCAELİ – Çayırova

7 Bilgievi ve 1 Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen satranç müsabakalarında birinci olan öğrenciler düzenlenen turnuvada hünerlerini sergilediler. Gençlik Merkezinde öğrencilerin kıyasıya yarıştığı turnuvada 8-11 yaş grubunda Şekerpınar Bilgievinden Toprak Aras Karabay,  12-15 yaş grubunda Akse Mahallesi Bilgievinden Oruç Reis Cimşit birinci oldu.

Birinciliği Akse ve Şekerpınar Bilgievleri Paylaştı

Bilgi evleri öğrencilerinin birbirleriyle kaynaştığı ve hoşça vakit geçirdiği turnuvada hünerlerini sergileyen öğrenciler dostluğun ve kardeşliğin önemine vurgu yaptılar. Asıl amacın kazanmak yada kaybetmek olmadığı, farklı Bligievlerindeki öğrencilerin bir biriyle tanışıp kaynaşmaları ve tecrübelerini paylaşmaları için düzenlenen turnuvada dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Çocuklar Geleceğe Bilinçli Nesiller Olarak Yetişiyor

Türkiye’de eğitim alanında örnek olan projelerle adından sıkça söz ettiren Çayırova Belediyesi, düzenlediği yarışma ve turnuvalarla çocukların zihin gelişimlerine büyük katkı sağlayarak, planlı, disiplinli ve düşünerek hareket etmeyi de öğretiyor. Aynı zamanda turnuvalardaki oyun esnasında, karşıdakine saygı, karşılıklı hoşgörü ve kaybetmeyi olgunlukla kabullenmek gibi sosyal yeteneklerin gelişmesine katkı sağlıyor. Turnuva, bilgi yarışması ve bu gibi etkinliklerle öğrenciler arasında hem sosyalleşmeyi sağlıyor hemde bilgi ve birikimlerin daha çok paylaşılmasını hedefliyor.

Reklamlar

İlk yorum yapan siz olun

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan marmarabasin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.