İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dereköy Sahil Projesini incelediler

Kocaeli’nin en güzel ilçelerinden birisi olan Karamürsel, Dereköy Sahil projesiyle yeni bir gerdanlığa daha kavuşacak. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 90.000 metrekare alanda gerçekleşen sahil projesini Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ile inceledi.

Başkan Karaosmanoğlu proje hakkında, “Etap etap yapacağımız Dereköy Sahilimiz Karamürsel’e çok yakışacak. Sosyal donatılarla halkımızın hizmetine sunulacak sahilimizi kendi personelimizle yapıyoruz. Vatandaşımız Dereköy Sahilinde huzur bulacak” dedi. Dereköy Sahil Projesi, 3.700 metre uzunluğunda ki sahilde geniş kumsallar, spor alanları, yürüyüş ve bisiklet parkurlarıyla vatandaşın çok seveceği sosyal donatılarla yapılacak bir proje olacak.

BAŞKAN ÇALIŞMALARI YERİNDE DENETLEDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çevre ve sahillere gerçekleştirdiği yatırımların birini daha Karamürsel’in Dereköy bölgesinde ki sahili güzelleştirerek devam ediyor. Yaz aylarında önemli cazibe merkezlerinden birisi olacak Dereköy Sahillerinde yapılan çalışmayı denetleyen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Halkımızın mutlu olacağı, ailesiyle huzur içerisinde dinlenebileceği proje yapıyoruz. Kendi çalışanlarımızla yapacağımız Dereköy sahilimiz, vatandaşımızın keyif alacağı bir yer olacak” şeklinde konuştu. Projenin etap etap yapılacağını bilgisine de veren Başkan Karaosmaoğlu, Dereköy Sahil projemizin önemli bir kısmının bu sezona yetiştirileceğini belirtti. Sahilde oturan vatandaşlarda bu proje nedeniyle Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkürlerini ilettiler.