İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Dernekler amatör ruhla hizmet etmelidir’

Kocaeli Samsunlular Derneği Başkanı Özay Yıldız ve yönetimini misafir eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Derneklerimiz amatör ruhla hizmet etmelidir. Amacı insana hizmet olan sivil toplum kuruluşlarının merkezinde özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz olmalıdır. Ülkemizin geleceği onların ellerindedir. Bu nedenle sizler ve her dernek yönetiminin faaliyet alanının tepesinde, nesillerin eğitimine ve kültürel gelişmişliğine katkı sağlamak olmalıdır” dedi.

“BİLGİ EVLERİ GİBİ ÇALIŞSIN”

Bilgi Evleri’nin Kocaeli’nin evlatlarına hizmet ettiğini belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Çocuklarımızın hizmetinde olan bu sıcak yuvalar, neslimizin doğru bilgileri alarak yetişmesine pozitif katkı sağlıyor. Bunu sosyal belediyeciliğin eğitim alanındaki çok önemli bir çalışması olarak görüyorum. İşte bu noktada siz derneklerimizin bizlerle oluşturacağı faydalı projelerle, derneklerimizin bir bilgi evi gibi çalışmasını sağlayabiliriz. Çocuklarımıza ve gençliğimize yapacağımız en önemli hizmet, değerler eğitimidir. Bu da sizlerin dernek merkezlerinde yapacağınız öncülükle gerçekleşebilir” şeklinde konuştu.

“KENT KÜLTÜRÜNE KATKI SAĞLAYALIM”

Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm’ün de eşlik ettiği ziyarette Başkan Karaosmanoğlu, “Kent kültürünün gelişmesi için katkı sağlayalım. Bizim için çok önemli olan bu bakış açısına derneklerimizin katkı vereceğini düşünüyorum. Sizlerin ve bizlerin ortak paydası yaşadığımız şehir olan Kocaeli’dir. Dernekçilik kent kültürünü geliştiren bir yapıda olmalıdır” ifadelerini kullandı. Kocaeli Samsunlular Derneği’nin gerçekleştirdiği ziyarette Başkan Karaosmanoğlu’na yerel motiflerle işlenmiş semaver hediye edildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.