İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Devlet Millet Buluşması Büyükesence’de yapıldı

Periyodik hale getirilen devlet-millet buluşması Büyükesence Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Vatandaşın talep ve sorunlarını dinleyen yöneticiler birçok konuya anında müdahale etti

SAKARYA – Erenler

Sakarya’nın Erenler İlçesi Büyükesence Mahallesinde gerçekleştirilen devlet-millet buluşmasına Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Belediye Başkanı Cavit Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Jandarma Komutanı, Emniyet Müdürü, Sağlık Müdürü, Tarım Müdürü İlçe Müftüsü ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü katıldı. Vatandaşın soru ve sorunlarının büyük bölümüne toplantıda çözüm üretildi Ülke genelinde uygulanmaya başlanan devlet-millet buluşması Erenler ’de aksatılmadan yapılıyor. Erenler ’in Büyükesence Mahallesi’nde yapılan toplantıda eğitimden sağlığa, güvenlik tedbirlerinden belediyecilik hizmetlerine birçok konu masaya yatırıldı. Kanalizasyon ve içme suyu nedeniyle bozulan yollarla ilgili vatandaşlardan gelen sorulara Belediye Başkanı Cavit Öztürk cevap verdi.

BOZAN YAPACAK

Vatandaşların kış mevsiminin gelmesi nedeniyle bozuk yollarla ilgili şikâyetlerini dinleyen Başkan Öztürk, “İlçemizin hemen hemen her bölgesinde alt yapı çalışmaları devam ediyor. İçme suyu şebekesi yenileme çalışmaları, Doğalgaz Çalışmaları gibi diğer alt yapı çalışmaları devam ediyor. Buralarda kazılan yolları kimlerin yapacağı da bellidir. Alt yapıyı yapan üst yapıyı yani yolları yapmak zorunda Bu konuda çokça şikâyetler alıyoruz. Bu konuda ki uygulama yolu bozan kimse o yapacak. Eğer yapamıyorsa bedelini ödeyecek biz yapacağız” dedi.

DEVLET HİZMETİNİZDE

Erenler Kaymakamı Salih Karabulut yaptığı konuşmasında, “Cumhurbaşkanımızın son derece önemsediği bizlere talimat ve emirleri doğrultusunda Belediye Başkanımız, Muhtarlarımız ve Bürokratlarımız ile birlikte bölgelerimizde halkımızla hemhal olmaya halkımızın sorunlarını yerinde dinleyip karşılıklı istişareler yaparak problemlere aşina olmak ve üstümüze düşen görev ve sorumlulukları daha idrak etmek adına huzurlarınızdayız. Şundan emin olunuz ki Belediye Başkanımız ve ilçemizin diğer kamu kuruluşlarının amir ve memurlarıyla hep beraber sizlerin hizmetinize amadeyiz. Belediyemizin ve Kaymakamlığımızın tüm yöneticileri, memurları gece gündüz çalışmakta Ülkemizi aziz vatanımızı daha iyi yerlere taşımak adına çaba sarf etmekte herkes gayet samimi ve özverili bir şekilde görev ve sorumlulukların idrakiyle bir şeyler yapmaya çalışmakta” şeklinde konuştu.

SİNYALİZASYON VE YAN YOL MÜJDESİ

E5 Büyükesence girişinde yaşanan kazaların can ve mal kaybının sıkıntılarını dile getiren Mahalleliye sinyalizasyon ve yan yolların birleştirilmesinden ceplerin açılması konusunda bilgiler veren Kaymakam Karabulut ve Başkan Öztürk, “Belediye ve Kaymakamlık olarak beraber sinyalizasyonu yazdık çizdik programa alındı. Yan yolların birleştirilmesi ve cepler yapılması, buralarda yaralamalı ve ölümlü kazaların asgariye indirilmesi için her türlü çalışmanın yapılması konusunda Büyükşehir Belediye Başkanımızla ve Karayolları Bölge Müdürlüğü ile görüşmeler gerçekleştirdik. Sakarya İl sınırından İstanbul sınırlarına kadarki yolda gerekli projelerin bitmek üzere olduğunu çok yakın bir zamanda uygulamaya konulacak. Bunların tamamı inşallah yapılacak en kısa zamanda hayata geçecektir” diye konuştular.

Reklamlar

İlk yorum yapan siz olun

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan marmarabasin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.