İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dilovası’nda 5002 adet gıda paketi dağıtıldı

Dilovası Belediyesi’nin yaptığı organizasyonla 5002 aileye ramazan ayı süresince koliler halinde gıda yardımında bulunuldu. Hayırsever işadamları ve sanayi kuruluşları tarafından hazırlanan gıda paketleri, Belediyede oluşturulan özel bir ekip tarafından gece karanlığında dar gelirli, geçim sıkıntısı çeken, borçlu ve özellikle muhtaç aileler belirlenerek rencide edilmeden dağıtıldı.

Dilovası Belediyesi her ay 400 dar gelirli aileye düzenli gıda yardımı dağıttığı gibi ilçede ikamet eden 120 Suriyeli muhacir aileye de düzenli gıda ve sosyal yardımlar devam ettiriliyor.
Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar “idrak ettiğimiz Mübarek Ramazan ayı süresince olarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilçemizdeki tüm mahallemizde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere 5002 adet gıda paketi hazırladık. Ramazan ayı süresince hiç aksatılmadan akşam karanlığında Halkla İlişkiler Müdürlüğümüzce oluşturulan ve tüm mahalleleri iyi bilen bir ekiple ihtiyaç sahibi ailelere teslim etmişlerdir. Biz her ay düzenli olarak encümen toplantısında belirlenmiş 400 dar gelirli ve muhtaç olan aile ile ilçemize muhacir olarak gelmiş 120 Suriyeli aileye gıda ve sosyal yardımlarımız devam ediyor” dedi.

Ayrıca 100 çocuk giyindirilmiş, Ramazan Bayramı sevinçlerine katkı sunularak dar gelirli ailelerin yükü hafifletilmiştir.