Dişli,’Yaşlılar Değerlerimizin Göstergesidir’

Yaşlı Engelliler Derneği ve Korucuk Mahallesi 3349 nolu Ada site yönetimi Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’yi ziyaret etti.

AK Parti aday adayı Enver Toçoğlu’nun da bulunduğu ziyarette yaşlılar ve Korucuk site yönetimlerinin sorunları görüşüldü. Yaşlı insanların birçok yerde özellikle halk otobüslerinde kalplerinin çok kırıldığını belirten Dernek Başkanı Nuri Geyikgen, ” Gazi ve yaşlılarımız özel halk otobüslerinde onlarca kişinin önünde rencide ediliyor.”dedi.

Konuyla ilgili benzer şikâyetlerin çok olduğunu belirten Başkan Dişli, “Türkiye genelinde de benzer şikâyetler yaşanıyor. Konuyla ilgili Bakanlığın bir çalışma yapıyor. Yaşlılarımız en saygı duyulması gereken kişilerdir. Değerlerimizin göstergeleridir. Onların bu şekilde hor görülmesi bizi de üzer. Bu konuda bakanlığımızın yakın bir zamanda güzel bir çalışma ortaya çıkaracağını düşünüyorum” dedi. Korucuk Mahallesi sakinleri olarak da şikâyetlerini yapan site yöneticileri Korucuk 3349 nolu adanın bulunduğu alanda top sahası yapılmasını istediler. Başkan Dişli, talimatı vererek uygun bir alanda çalışma yapılmasını istedi.