İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Düzcespor Kulübü İle Protokol İmzalandı

Düzce Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO), Gelişim Liglerinde mücadele eden takımlar ile sporcuların başarılarının arttırılabilmesi ve takibi kapsamında Düzcespor Kulübü ile işbirliği protokolü imzaladı.

Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı ve Düzcespor Kulübü Başkanı Murat Caymaz, Düzcespor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri, BESYO Müdürü Prof. Dr. Kürşat Karacabey, Antrenörlük Eğitimi Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nurper Özbar ve basın mensupları katıldı.

Protokol imza töreninden önce bir konuşma gerçekleştiren BESYO Müdürü Prof. Dr. Kürşat Karacabey, “Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın bize işaret ettiği üzere şehirle bütünleşme ve işbirliği noktasında Türkiye Futbol Federasyonu’nun öngördüğü statü gereği, Değer Üreten Düzce Üniversitesi ile İlimizin güzide takımı Düzcespor arasındaki protokol imza törenine hoş geldiniz.” dedi. Prof. Dr. Karacabey, bu protokolle milli sporcu girişimi, büyüme ve gelişme performans takibi, çocuk koruma programı gibi konularda Düzcespor Kulübü ile işbirliği içinde olacaklarını söyledi.

Prof. Dr. Kürşat Karacabey’in ardından söz alan Düzcespor Kulübü Başkanı Murat Caymaz, akademik anlamda güçlenmek adına Üniversitemizle protokol imzalandığını ifade ederek, protokolle hem Üniversitemizin hem de Düzcespor’un elinden gelen katkıyı sağlayacağını sözlerine ekledi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, bu işbirliğinin Rektörlüğün önemli gördüğü konseptlerden biri olduğunu belirterek, protokolün üniversite-şehir işbirliği, üniversite-spor işbirliği ve bilinçli spor yapma konularına önemli katkılar sağlayacağını vurguladı.

Açılış konuşmalarının ardından işbirliği protokolünü, Üniversite adına BESYO Müdürü Prof. Dr. Kürşat Karacabey, Düzcespor Kulübü adına Düzcespor Başkanı Murat Caymaz imzaladı.

Gelişim Ligleri Ana Statüsü’ndeki “Bölgesel Gelişimlerine katılacak olan kulüplerde, tam zamanlı görev yapacak bir pedagog, aile-okul ilişkilerini sağlayacak koordinatör, beslenme uzmanı ve yarı zamanlı görev yapacak bir psikolojik danışmanın bulundurması zorunludur. Katılacak kulüplerin BESYO ve Spor Bilimleri Fakültesi olan bir üniversite ile elit sporcu gelişimi, oluşturulacak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) veri tabanı ile paylaşmak üzere büyüme, gelişme ve performans takibi yanında sporcu, antrenör ve aile eğitim konularında bilimsel işbirliği yapması ve ilgili üniversitelerin koordinasyonunda hazırlanmış çocuk koruma programı oluşturmaları ve çocuk koruma programı eğitimlerini gerçekleştirmeleri zorunludur.” kararı gereği Düzce Üniversitesi BESYO ile Düzcespor Kulübü arasında protokol imzalandı.

İmza töreni, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.