• DOLAR
  5,7501
  %0,13
 • EURO
  6,3596
  %0,15
 • ALTIN
  271,34
  %0,18
 • BIST
  105.380
  %1,54
Edremit’te Pazaryerleri düzene giriyor

Edremit’te Pazaryerleri düzene giriyor

BALIKESİR’İN EDREMİT BELEDİYESİ’NE BAĞLI ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE PAZARYERİ EKİBİ KURULDU. YENİ EKİPLE BİRLİKTE HALK PAZARLARINDA AKTİF DENETİM SAĞLAYARAK DÜZEN OLUŞTURMASI HEDEFLENİYOR.

Booking.com

Balıkesir’in Edremit Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü bünyesinde pazaryeri ekibi kuruldu. Yeni ekiple birlikte halk pazarlarında aktif denetim sağlayarak düzen oluşturması hedefleniyor.

Edremit’te Belediye Meclis Üyeleri, Esnaf Odaları ve Belediye Zabıta ekiplerinin işbirliğiyle pazaryerlerinde düzenleme çalışmaları başladı. Pazaryerindeki esnafın yaka kartı ve bağlı bulunduğu esnaf odasına kayıtlı olup olmadığı, pazar esnafının uymak zorunda olduğu kurallara uyup uymadığı denetleniyor. Aktif yapılan denetimlerle birlikte tespit edilen eksik evraklar ve kural dışı durumlara karşı ekipler eksiklerin giderilmesi için süre verirken, kurallara uymayanlar hakkında da yasal işlemin uygulandığını belirtti. Pazaryerlerinin yeni kurulacak düzenle birlikte hem vatandaşların hem de esnafın sorunlarını çözmeye odaklandıklarını vurgulayan Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Zabıta ekiplerimiz mecliste kurulan pazaryeri komisyonu üyeleri ve esnaf oda temsilcileri ile birlikte periyodik olarak denetim yapmaya başladı. Pazar ekibinin hem esnaf arkadaşlarımıza hem de vatandaşlarımıza çok büyük faydası olacağını düşünüyoruz. Bu uygulamadan sonra halkımızdan olumlu geri dönüşler almaya başladık. Çevik ve etkili belediye hedefiyle Edremit Belediyesi’ndeki kurumsallığı her alanda sağlayacağız.” dedi.

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Booking.com