İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Engelliler adına Mutlu Işıksu’dan destek sözü aldılar

Sakarya Ampute Engelliler Spor Kulübü Derneği başkan ve yönetim kurulu üyeleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sakarya İl Müdürü Mutlu Işıksu’yu ziyaret etti.

PANTA PROJELERİNİ ANLATTI
Ziyarette konuşan Dernek Baskanı Sinan Panta, Sakarya’da yaşayan engelli vatandaşların sosyal hayatın her alanında yer almasına yönelik planlarını Mutlu Işıksu ile paylaştı.

Panta ayrıca, “Engelli kardeşlerimizin var olan sosyal alanlardan faydalanabilmesi için fiziki dönüşüm şart. Önemli olan bu kardeşlerimizin de rehabilite olabilmesi için aynı tesislerden maksimum faydalanmasını kolaylaştıracak projelerdir. Bizim, dernek olarak üzerimize düşen, projelerin gerçekleşmesi için elimizden geleni yapmaktır.” şeklinde konuştu.

“AMAÇ; ENGELLİLERİMİZİ DAHA DA SOSYALLEŞTİRMEK”
Basın Sözcüsü Emre Tekin de, “Biz engelli kardeşlerimizin sadece kendilerine ait tesislerde spor yapmalarını değil, halkımızın ortak kullandığı spor tesislerinde ve sosyal alanlarda aktive olmalarını planlıyoruz” dedi.

DESTEK SÖZÜ
Dernek başkan ve yöneticilerini ağırlayan Mutlu Işıksu da konuşmasına, Bakanlık olarak hazırlanan projelerin hayata geçmesi için gerekli tüm desteği vereceklerini ifade etti.

(Haber – Fotoğraf: Hülya Sürücü)