13.7 C
İstanbul

Engin Özkoç: “Devlet, vatandaşa uygun bir yer vermeli”

- REKLAM -
- R E K L A M -

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Sakarya’daki Ballıkaya Barajı nedeniyle su altında kalacak Taşyatak,Yongalı, Boztepe, Beldibi, Samanpazarı,Çakıroğlu ve Mansurlar Köyü sakinleri ile bir araya geldi.

Köylülerin sıkıntısını daha önce Meclis gündemine taşıyan ve tüm çözüm girişimlerine katkı sağlayan CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, ‘Vatandaşın eline 3 kuruş istimlak bedeli verip, git kendine yeni bir ev yap, tarla al, hayat kur denilmez, bu insafsızlık. İnsanlarımız para istemiyor, rant istemiyor, kentte bir hayat istemiyor. Alıştıkları, bildikleri hayata devam edebilmek için, devletin kendilerinden aldığı ev, arsa, tarla ne ise, yakın, yerleşime uygun bir alandan eşdeğeri verilsin istiyorlar. 100-150 yıldır aynı bölgede birlikte yaşamışlar, yine birlikte olmak istiyorlar, komşu olmak istiyorlar, mezarlıklarını birlikte paylaşmak istiyorlar. Bundan daha doğal bir talep olabilir mi!”

Köylülerin baraj yapımına karşı olmadığının altını çizen Özkoç,”Millete faydalı olacak bir iş için bedel ödemeye hazırlar. Ancak bedelin bu kadar ağır olmasına karşılar’’ dedi.

Özkoç, ‘’Sıkıntıya, acıya maruz bırakılan bu insanlarımızın hiçbir suçu yok. Yıllarca oturdukları yerlerin vergilerini ödemişler, devlete karşı tüm sorumluluklarını yerine getirmişler. Şimdi de devletin kendilerine sahip çıkmasını bekliyorlar’’ dedi. Vatandaşlara ‘’birlik olun’’ çağrısı yapan Özkoç, ‘’Birlik olun, ortak hareket edin. Böyle olursa kimse bu haklı talebinize sessiz kalamaz’’ dedi.

Özkoç’a, CHP Akyazı İlçe Başkanı Muzaffer Başer ile CHP Sakarya Milletvekili Aday Adayı Elif Başer de eşlik etti

- REKLAM -
- REKLAM -spot_img

Araç Kiralama - Arayın, Karşılaştırın ve Tasarruf Edin

Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler