İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gemlik Belediyesi ‘Önce Sağlık’ Diyor

Her yıl artan nüfusa yönelik ilçe halkının istek ve ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yürüten Gemlik Belediyesi, sağlık alanındaki yatırımlarına da hız kesmeden devam ediyor.

BURSA – Gemlik

Cumhuriyet Mahallesi İbn-i Sina Aile  Sağlığı Merkezi ile Eşref Dinçer Mahallesi Ömer Halisdemir Aile Sağlığı Merkezini vatandaşların hizmetine sunan Gemlik Belediyesi , Balıkpazarı Mahallesine kazandıracağı Şifa Hatun Aile Sağlığı Merkezinde de  inşaat çalışmalarını hızla sürdürüyor. Toplam 416 metrekare inşaat alanına sahip iki katlı Aile Sağlığı Merkezinde 9 Doktor odası, 3 tıbbi müdahale odası ve 1 bebek emzirme odası ile kadın, erkek ve engelli tuvaletleri, mutfak kat ofisi, depo ve temizlik odaları da yer alıyor.

AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, AK Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı ve Halitpaşa Mahalle Muhtarı Sevim Koçdemir ile birlikte inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Şifa Hatun Aile Sağlığı Merkezinde çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığını söyledi. Şehir merkezinden en uzak yerleşim alanlarına kadar hizmetleri aksatmadan vatandaşların kullanımına sunduklarını dile getiren Başkan Yılmaz, Hisartepe Mahallesi Farabi Aile Sağlığı Merkezi ile Cihatlı Aile Sağlığı Merkezlerini de yılsonuna kadar halkın hizmetine sunacaklarını kaydetti. “Yaptığımız hizmetlerle ilçemizin gelecek yıllarına yatırım yapıyoruz” diye konuşan Başkan Yılmaz, “Günü birlik değil, kalıcı eserlerle Gemlik’imizi her alanda geliştiriyoruz. Şifa Hatun Aile Sağlığı Merkezimiz de tamamlandıktan sonra Balıkpazarı Mahalle sakinlerimizin sağlık alanındaki ihtiyaçları büyük ölçüde karşılanmış olacak. Amacımız daha yaşanabilir, daha sağlıklı bir kent oluşturmak” dedi.

Reklamlar

İlk yorum yapan siz olun

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan marmarabasin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.