İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gençler bu stantta toplandı

7. Kocaeli Kitap Fuarı’nda KO-MEK ve Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü stant açtı. Tanıtımların yapıldığı stantlara ilgi yoğundu. Özellikle gençler Üniversite Akademi ve Lise Akademi faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Bilgi evleri çocuklara boyama kitabı dağıttı. KO-MEK standında ise kursiyerler tarafından yapılan Ebru, Naht, Filografi, Perspektif ve Hat eserleri sergilendi.

ÖNÜMÜZDEKİ YIL FAKÜLTELERE YÖNELİK DERSLER VAR

Üniversite Akademi’de Ekonomi, Siyaset, Hukuk, İslam Tarihi, Klasik Düşünce, YDS, Genel İngilizce ve Arapça kursları yapıldı. Bir yıl boyunca devam eden eğitimlerin sonunda katılımcılara sertifikaları verildi. Önümüzdeki yıl ise fakültelere yönelik farklı kurslar eklenerek eğitimler devam edecek.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

Önümüzdeki yıl eğitim vermeye başlayacak olan Lise Akademi’de okul derslerine takviye niteliğinde kurslar açılacak. İlkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik bilgi destek programlarını yürüten Bilgievleri de çalışmalarına devam edecek. Yine kamplar, kültür sanat eğitimleri yapılacak. Stantta Uluslararası Öğrenci Birimi hakkında da bilgi verildi.

KO-MEK STANDINDA UYGULAMALI BİLGİLENDİRME

KO-MEK standında Kocaeli genelindeki kurs merkezleri, hangi kursların yapıldığı ve kayıt süreci hakkında vatandaşlar bilgilendirildi. Ebru gibi bazı uygulamalar stantta isteyen vatandaşlarla yapıldı. Her iki stantta kurslara ne zaman, nasıl kayıt olunacağı hakkında detaylı açıklama yapıldı.