İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gölcük Gençlik Merkezi açıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2014 yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen ve Güzergah izcilik Gençlik ve Spor Kulübü Derneği koordinasyonunda yürütülmekte olan “ Kızlarla El Ele Geleceğe “ İsimli projenin ve Gençlik Merkezinin açılışı düzenlenen programla yapıldı.

Programa Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş,İlçe Müftüsü Mehmet Yazıcı, İlçe Spor Müdürü Muhyettin Yıldırım,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Yavuz Güzergah izcilik Gençlik ve Spor Kulübü Dernek Başkanı Ali Kemal Karakoç, Semerkand Gölcük şube Başkanı Yılmaz Şen, TÜMSİAD Kocaeli Şube Başkanı Erdoğan Yılmaz katıldılar.

Güzergah izcilik Gençlik ve Spor Kulübü Dernek Başkanı Ali Kemal Karakoç konuşmasında, Kızlarla El Ele Geleceğe projesinin temel amacı, gençleri içinde bulunan zamanın kötü fikir ve ortamlardan korumak, oluşan kültür erozyonundan uzak tutmak, alabildiğine doyumsuz ve sorumsuz değil, sahip olduklarıyla yetinen kanaat sahibi, paylaşmayı önemseyen, milli ve manevi değerlerine bağlı, samimi, ihlaslı ve ahlaklı gençler yetiştirmek. Proje ile gençlerimiz kültürümüzün temel değerlerini almış, yaşam biçimini buna göre şekillendirmiş gençler olacaklardır. Uygulanacak olan ders takip sistemiyle ve etüt çalışmalarıyla gençlerin okul derslerine çalışma alışkanlığı kazanmaları ve ders notlarını yükseltmeleri sağlanacaktır. Çevre temizliği, doğa gezileri ve piknik faaliyetlerini gerçekleştiren gençler doğayla iç içe yaşama kültürünü ve onu koruyup gözetmeyi öğreneceklerdir dedi.

Gençlerimize Sahip Çıkmalıyız
Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı konuşmasında, “Hiç kuşku yok gençlerimiz bizim en değerli varlıklarımız ve en kıymetli hazinemiz Ülkemiz bu noktada çok ciddi bir potansiyele sahip 76 milyona sahip nüfusumuzun %45 i genç nüfus biz bu potansiyeli önemsiyoruz ama önemsemekle kalmıyacaz sahip çıkmamız gerekiyor. Gerek devlet olarak gerekse sivil toplum kuruluşları olarak gençlere sahip çıkmamız onların önünü açmamız gerekiyor. Hiç kuşku yok Milli Eğitim Bakanlığımız, Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız ve devletin diğer kurumları mutlaka çok ciddi çalışmalar içerisindeyim. Başta Anayasal görevimiz olmak üzere ama bunu yanında sivil toplum kuruluşlarının vatandaşın halkın ta kendisi olan kişilerin gençlere sahip çıkması çok daha farklı anlam taşımakta.İşte bugün burada bu proje kapsamında çok önemli bir hizmet devreye giriyor. Ben bunu gerçekten çok önemsiyorum. Kim gençlerimize sahip çıkıyorsa kim eğitime sahip çıkıyorsa Allah onlardan razı olsun. Çünkü yarına da sahip çıkıyoruz,geleceğimize sahip çıkıyoruz. Bu son derece önemlidir diye düşünüyorum. Hepimizin ortak amacı, gayesi kişilikli kimlikli, kaliteli, vatan, bayrak, toprak sevgisiyle dolu, milli manevi değerlerine bağlı gençlik yetiştirmek olmalıdır” dedi.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş “Yaşamımız boyunca toplumumuz içinde var olan gençlerimizin evlatlarımızın önüne bir takım tuzaklar kurulmakta.Yaşamın her safhasında gençlerimizin, çocuklarımızın uygun olmayan koşullar içerinde bulunabilecekleri altyapılar hazır maalesef.İşte umudumuz yarınımız geleceği kuracak olan evlatlarımızın gerektiğinde uğruna gözümüzü kırpmadan seve seve canımızı vereceğimiz vatanımız için, bayrağımız içim, dinimiz için, kutsal değerlerimiz için uğruna canımızı vereceğimiz bu vatanımız için gençlerimizin önemi çok büyük.İşte gençlerimizin birlik ve beraberlik ruhu içerisinde, milli ve manevi değerleri gönülden özümsemiş,yaşamına ve yaşamının da her safhasına uygulamış genç nesil olarak yetişmeleri için bizlere çok görevler düşüyor mutlaka. İşte bu açığı, bu eksiği bu noksanı gören Güzergah Derneğimize, Gençlik Merkezimize bu anlamda ben teşekkür ediyorum. Nihayetinde bir sorumluluk üstlenerek ülkemizin muhtelif bölgelerinde bu çalışmaları başarıyla sürdürüyorlar. Bizde bu çalışmaların her safhasında olmanın gayreti ve samimiyeti içerisindeyiz. Ve bize gelen her teklifi imkanlarımızın ve yasalarımızın vermiş olduğu izinler çerçevesinde sizlerle beraber değerlendirdik ve değerlendirmeye de devam edeceğiz Sonuç olarak şunu ifade ediyorum. Bu projeyi hazırlayıp gönüllülük esasına göre çalışan kardeşlerimize, emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.