İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Halep’e Yardım Tırı Dualarla Uğurlandı

Kandıra Belediyesinin öncülüğünde başlatılan Halep Ordaysa Kandıra Burada yardım kampanyasının son tırı dualarla uğurlandı. Kandıra Belediyesinin önünde gerçekleşen uğurlama törenine Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken,  Ak Parti İlçe Başkanı Yunus Özder, İlçe Müftüsü Burhan Bilgin ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KOCAELİ – Kandıra
Halep’teki insanlık dramına sessiz kalmayan Kandıra Belediyesinin öncülüğünde İlim Yayma Cemiyeti, İHH, Gülsima, Kandıra Kent Konseyi katılımlarıyla “Halep Ordaysa, Kandıra Burada” yardım kampanyası  kapsamında hazırlanan yardım tırı uğurlandı.

Kandıra Belediyesi öncülüğünde sivil toplum örgütlerinin destekleriyle düzenlenen “Halep Ordaysa, Kandıra Burada” yardım projesi kapsamında un, kuru gıda, giysi, çocuk bezi, battaniye ve bot yüklü tır, dualarla yola çıktı. Yardım tırı içerisinde 420 çuval un, 50 koli kuru gıda, 300 adet battaniye, 250 koli yetişkin ve çocuk kıyafeti, 20 koli Kadın pedi, 3 koli ayakkabı, 30 koli çocuk bezi yer alıyor.

Toplamda Kocaeli’den Suriye’ye giden 114’üncü, Kandıra’dan ise 8’nci tırları olan yardım tırı Halep’in yaralarını bir nebze olsun sarıyor. Kandıralı hayırsever vatandaşlarımıza göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyoruz diyen Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Halep’te yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimizin sesini duymazdan gelemezdik. Onların yanında olmak , acılarını dindirmek için atılan her adımın da yanında olduk ve olmayı da sürdüreceğiz dedi.  Kandıralı vatandaşımızın uzattığı yardım eli sayesinde bölge halkının ihtiyaçları karşılanacak diyen Başkan Ünal Köken, yardımsever halkımıza minnettarız açıklamalarında bulundu.