‘Halk yararına olduğuna inandığımız her konuda, risk alırız’

Kartepe Belediyesi tarafından 7 Ağustos 2015 Cuma günü, Kocaeli yerel gazetelerinde yayınlanan CHP Kartepe İlçe yönetiminin iddialarına istinaden basın açıklaması yapıldı.

Kartepe Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ‘Ana muhalefet partisi CHP Kartepe İlçe Örgütü’nün, Kartepe İlçesi Sapanca Maşukiye yolu, Cengiz Topel Havaalanı ve Suadiye kavşağı ile sınırlı alanda devam etmekte olan Belediye Hizmet Binası İnşaatı ile ilgili soru ve iddialarının yanıtlarına aşağıda yer verilmiştir. Proje sürecinde konu ile ilgili bilgi talebinde bulunan muhataplara idaremizce defa kere şifahen bilgi verilmiş olup, yeteri kadar anlaşılamadığımızdan kaynaklandığını düşündüğümüz haberle ilgili kamuoyunu aydınlatma ihtiyacı hasıl olmuştur.

Söz konusu bina, Devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan yerlerden olup, Kartepe İlçe Kent Mezarlığı, mezarlık müştemilatları ve yönetim ofislerini de içinde bulunduran, Fen İşleri, Park – Bahçeler, Temizlik İşleri müdürlüklerinin idari ofis ve araç – gereç parkı olarak yapılmaktadır.

İnşaatın yapıldığı arazinin imar planı çalışmaları, Mayıs Ayı KBB meclisinde, 1/25.000, 1/5000 nazım ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planları olarak onaylanmıştır. Ayrıca belediye hizmet alanı ve açık pazar alanı plan teklifleri için kurum görüşleri beklenmektedir.

Mezarlık alanı plan yapımı sürecinde, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün olumlu görüşleri bulunmaktadır. Belediye hizmet alanı ile ilgili, ilgili komutanlığın inceleme ve görüş oluşturma çabaları devam etmektedir.

Söz konusu bina, KBB ve belediyemiz imkanları ile şu anki aşamaya getirilmiştir. Projenin ¼ ‘lük kısmı tamamlanmıştır.

Sonuç olarak; halkımızın yararına olduğuna inandığımız her konuda, risk almaktan, elini taşın altına koymaktan çekinmeyecek, vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri, sonuç ve çözüm odaklı yönetim anlayışımız gereğince kanunların bize verdiği yetkiler çerçevesinde gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

Kocaeli ve Kartepe Kamuoyunun takdirlerine sunulur’ denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.