İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Halkımız kendisini mutlu edecek hizmetler istiyor’

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Karamürsel’de bir dizi inceleme gerçekleştirerek, halkın hizmetlerden nasıl faydalandığını yerinde gördü.

İzmit Körfezinin en nezih mekânlarından birisi olan Karamürsel, yaz aylarında vatandaşların denizle buluştuğu önemli yerlerden birisi oluyor. 1999 Depreminin üzerinde bıraktığı etkiyi yıllarca yapılan yoğun çalışmayla üzerinden atan Karamürsel sahilleri, binlerce ton deprem molozundan kurtulmasının da özgürlüğünü yaşıyor. Karamürsel sahillerini bu noktaya gelmesinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın çok önemli katkısının da olduğu vatandaşlar tarafından ifade edilirken, başkanlar ilçede sahiller başta olmak üzere yapılan çalışmaları yerinde incelediler. Başkan Karaosmanoğlu teknik incelemelerde yaptığı açıklamada, “Halkımız kendisini mutlu edecek hizmetler istiyor. Bizde tüm ekibimizle ve ilçe belediyemizle bunun için yoğun biçimde çalışıyoruz” dedi.

“DENİZİMİZ TEMİZ VE SAĞLIKLI”

Plajların temiz ve denize girilebilir olduğunu vurgulayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Denizimizin temiz olması ve sağlıklı bir şekilde herkesin denize girebilir durumda olması Kocaeli’nin gururudur. Herkes buna sahiplenmelidir. Bizde sahillerimizi tamamını tertemiz hale getirme amacında olduk, bunun devamını da sağlayacağız. Bütün sahillerimizi eski hallerine çevirmek için çalışıyoruz. Vatandaşımız yürüyüş yapsın, bisiklete binsin istiyoruz. Gelişmiş dünya böyle yapıyor” diye konuştu.

DEREKÖYÜ SAHİLİNİ İNCELEDİ

Karamürel Dereköy sahilini inceleyen ve çalışmanın geldiği son durumu yerinde gören Başkan Karaosmanoğlu, “Çalışmalar kısa bir zaman sonra bitecek sahilimiz çok güzel olacak” ifadelerini kullanırken kentin sahilleri için yapılan olumsuz açıklamalar için “Kendi ülkenin ve kentinin bir değerini ve güzelliğini kötülemenin doğru olmadığını düşünüyorum. Bu kentte yaşayan herkes bu nimetten faydalanabilir. Deniz zaten kendini gösterirken, Sağlık Bakanlığı ve Üniversitemize devamlı ölçümler yapıyor. Sağlık açısından uygun olmayan bir yere neden gireyim. Kendime ve vatandaşıma neden ihanet edeyim. Vatandaşımız zaten bilinçli ve her şeyi görüyor. Sahillerimizin güzelliği ve temizliği ülkemizin ve kentimizin başarısıdır. Halkımız bize bu ödevi verdi. Kendisini mutlu edecek projeler istiyor. Dereköy ve diğer hizmetlerin takipçisi olan Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a da teşekkür ediyorum” dedi.

“KARAMÜRSEL’DE VATANDAŞLARLA DA BİRARAYA GELDİ”

Karamürsel merkezde vatandaşlarla bir araya gelen ve hasbihal eden Başkan Karaosmanoğlu, esnafları da ziyaret etti. Yapımı süren Karamürsel Belediyesi hizmet binasını da yerinde inceleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe için çok önemli projenin vatandaşın hizmet almada daha kolaylık yaşayacağını belirtti. Karamürsel’de Aşıklar Tepesini de ziyaret eden Başkan Karaosmanoğlu burada, “Güzel ilçemizin manzarası mavi ile yeşille birleşiyor. Karamürsel dünyanın en güzel yerlerinden birisidir. Özellikle burada ki yeni yerleşimlerin doğayı ve çevreyi bozmasına müsaade etmeyeceğiz. Ormanlarımızı koruyoruz çükü bizim akciğerimizdir. Onun için yeşillikleri ve ormanlarımızı çoğaltacağız. Tüm sanayi ve evsel kanalizasyonlarımızın tamamını arıtıyoruz. Vatandaşımız bu konuda rahat olsun. Bugünleri hedefledik ve başardık. Bütün ilçelerimizde kanalizasyon ve evsel atıklarımız denize gitmemektedir. Sahillerimizde ölçümlerimizi yapıyoruz. Sağlık Bakanlığımız temiz sahilleri zaten açıklıyor” şeklinde konuştu.

ALTINKEMER SAHİLİNİ DE İNCELEDİ

Dünyanın en seçkin ve güzel kentlerinden birisinde yaşadıklarını ifade eden Başkanı Karaosmanoğlu, “Ülkemizde hem sanayi hem turizm hem de çevresiyle yaşanabilir en güzel örneğin Kocaeli olduğunu düşünüyorum. Kentimizin etrafında binlerce fabrika ve 14 adet organize sanayi bölgemiz var. Tüm paydaşlarımızla geçmişte aldığımız stratejik kararlarda kentimizi tertemiz yapmak vardı. Karamürsel insanımızın mutlu yaşadığı bir ilçemizdir. Depremle birlikte Karamürsel çok büyük zarar görmüştü. Molozlar bu sahillere boca edilmişti. Buradan binlerce kamyon molozu sahillerimizden çıkardık. Karadeniz sahillerinden kum getirerek plajlarımızı güzelleştirdik. Evsel ve sanayi atıkları denizimize artık atılmıyor ve her şeyi kontrol ediyoruz” açıklamasını yaptı.

İZMİT KÖRFEZİMİZ VE KANDIRA SAHİLLERİMİZ SAĞLIKLIDIR

İzmit Körfezinin ve Kandıra Sahillerinin Türkiye’nin sağlıklı plajlar olduğunun altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Büyükşehir Belediye Başkanı olarak denize giriyorum. Denize girme özlemi olan insanımız kendi şehrinde ve köyünde denize girsin. Sahillerimizde tüm kontrollerimizi ve ölçümlerimizi yapıyoruz. Denizlerimizde risk ve tehlike yoktur. Bir kesimin yaptığı açıklamalar denize girmeyin açıklamaları kıskançlıktır. Gerçeği yansıtmayan bu açıklamalara halkımız kulak asmıyor. Halkımız gelsin görsün ve arzu ederse tahlil de yaptırılabilir. Kendim için tehlikeli gördüğüm bir şeyi halkım için istemem ama benimde yararlandığım bir hizmetten vatandaşımızın da yararlanmasını isterim. Binlerce insanımız bu denize giriyor. Kentimizde yaşayan insanımızın kendi plajlarından yararlanmalarını istiyorum” açıklamasını yaptı.

YILDIRIM: “MAVİ BAYRAĞI GÜZEL BİR ÇALIŞMAYLA ALDIK”

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’da yaptığı açıklamada, “Altınkemer plajı Marmara’nın mavi bayraklı olan sayılı plajlarından birisidir. 1950 ve 60’lı yıllarda burası çok güzel bir plajdı. 80’li Yılların sonunda kirlenen Körfez, bu döneme kadar insanımız burayı pek kullanamadı. Depremin ardından atıkların, molozların ve çer çöpün yeri haline geldi. Büyükşehir Belediye Başkanımız bu projeye çok büyük destek verdi. Tüm Kocaeli’de ki arıtma tesisleri devreye girince denizimiz eski günlerine döndü. Bu nedenle Büyükşehir Belediye Başkanım İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ediyorum. Güzel bir çalışmayla mavi bayrağı aldık” dedi.

Untitled-1