Veri Politikası

 • DOLAR
  5,6913
  % 0,59
 • EURO
  6,3238
  % 0,90
 • ALTIN
  272,3742
  % -0,13
 • BIST
  103.072
  % 0,61
Hasan Yaşa ve Cemal Kamışoğlu avukatlık ruhsatlarını aldılar

Hasan Yaşa ve Cemal Kamışoğlu avukatlık ruhsatlarını aldılar

Sakarya Barosu Konferans Salonunda düzenlenen tören ile yemin eden Avukatlar Hasan Yaşa ve Cemal Kamışoğlu ruhsatnamelerini alarak meslek hayatlarına başladılar. Törene Baro Başkanı Av. Zafer Kazan, Yönetim Kurulu Üyeler, Avukatlar ve yakınları katıldı. 2015 yılının son ruhsatname töreni olması nedeniyle hem günün anlam ve önemine vurgu yapan hem de yeni yıl temennilerinde bulunan Başkan Kazan […]

Booking.com

Sakarya Barosu Konferans Salonunda düzenlenen tören ile yemin eden Avukatlar Hasan Yaşa ve Cemal Kamışoğlu ruhsatnamelerini alarak meslek hayatlarına başladılar.

Törene Baro Başkanı Av. Zafer Kazan, Yönetim Kurulu Üyeler, Avukatlar ve yakınları katıldı. 2015 yılının son ruhsatname töreni olması nedeniyle hem günün anlam ve önemine vurgu yapan hem de yeni yıl temennilerinde bulunan Başkan Kazan şöyle konuştu :

HERKES AVUKATLIK YAPAMAZ
Öncelikle belirtmek isterim ki avukatlık herkesin yapabileceği bir meslek değildir. Bizim mesleğimiz her şeyden önce insani değerleri ön planda tutmayı gerektiren bir meslektir. Avukat olacak kişi için mücadele esastır. Avukatlık her şeyden önce cesaret ister, haksızlık karşısında itiraz edebilecek bir vicdan ister. Avukat olan kişi öncelikle topluma faydalı olmayı, iyi insan olmayı hedeflemiş kişidir.

DOĞRULARI SAVUNMAKTAN VAZGEÇMEYİN
Genç kardeşlerim; bu bilinçle çıktığınız yolda uzun bir mücadele sizleri bekliyor. Dik durun ve asla doğruları savunmaktan vazgeçmeyin. Sizlere güveniyor gücümüze güç katacağınıza gönülden inanıyorum.

YENİ YIL MESAJI
Geride bıraktığımız yıl içinde siyasi ahlak ve toplum ahlakı Türkiye tarihinde eşine az rastlanır bir tagayyür ve fesat düzeyine düştü. Bunun onarımı uzun yıllar alacaktır. Bütün yurtseverlerin, parti başkanlarından, milletvekillerinden dileğim memleketin geleceğini ilgilendiren hayati konularda dar parti hesaplarını, demagojiyi, halkın duygularını istismar etmeyi ve halkı kışkırtma alışkanlığını bırakmalarıdır.
Bugün maalesef kültürde siyasette ve Yargıda baş gösteren derin bunalım halkın uzlaşmaz iki kampa ayırdı. Ve şu acı bir gerçektir ki, memleketimiz çok nazik bir geçitten geçmektedir. Yolumuz uzun, başka geçit yok ve derin sular var!

ÇIKIŞ YOLU
Çıkış yolu; aydınların düşünürlerin, siyasetçilerin, bağnazlıkları ve çıkarcılığı bırakıp bir ortak yolda birleşmesi, uyanması ve uzlaşmasına bağlıdır.
Yazık ki bugün her iki tarafta bu bilinçle olanların sesi duyulmuyor. Unutulmaması gereken, Türkiye’nin geleceğidir, yarınlarımızdır, çocuklarımızdır..!
2015 yılının bu son ruhsat töreninde hukuk, adalet, hak arayışımızda karşılaştığımız karanlık günleri geride bırakmayı diliyorum.
Diliyor ve temenni ediyorum ki 2016 yılı Hukukun ve adaletin sesini yükselteceği bir yıl olsun…

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?