İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hendek Belediyesi, Sokak Hayvanları Barınağı yapımı tamamlandı

Hendek Belediyesi, Sokak Hayvanları Barınağında, İdari bina, yavrulu anne barınağı, tedavi ünitesi, doğal yaşam bahçesi ve operasyon odası yer alıyor.

5 bin metre kare alanda inşa edilen hayvan barınağında 100 sokak hayvanı barınabilecek. Barınaktaki idari bina, köpek kulübeleri ve çevre düzenlemesi çalışmaları tamamlandı.

Vatandaşlarımız bakımını üstlenebilecek

Modern yapıda dizayn edilen ve havyaların tüm ihtiyaçlarının karşılanacağı hayvan bakımevinin tamamlandığını belirten Başkan İrfan Püsküllü “ İlçemizde sokak hayvanlarının sayısındaki artışı ve beraberinde getirdiği sorunları düşünerek, Sokak Hayvanları Bakımevi projesi yapmayı düşündük ve çalışmamız tamamlandı. Çok modern bir şekilde dizayn edilen bakımevinde sokak hayvanlarının her türlü ihtiyacı karşılanacak. Kısa sürede hizmete girecek olan bakımevinde ilçemizin önemli sorunlarından biri olan ‘başıboş köpekler’ sorunu çözümüne katkı sağlanacak. Ekiplerimiz tarafından toplanıp bakımevine getirilen sokak hayvanları, tesislerde uzman veterinerler tarafından kısırlaştırıp, aşılanıp, küpelenip kayıt altına alınacak. İsteyen vatandaşlarımız buradan köpek alarak bakımını üstlenebilecek “dedi