Hendek Üniversite Caddesi yenileniyor

Sakarya’nın Hendek İlçesinde Belediye tarafından, şehrin caddeleri yeniden dizayn ederek ‘Prestij Caddesi’ne dönüştürüyor. Proje kapsamın da Sakarya Üniversite Hendek Kampüsü’nün yer aldığı “Üniversite Caddesi”nde yapılan düzenleme hızlı bir şekilde devam ediyor.

Prestij caddeler

“Prestij Cadde” kapsamızda ilçe genelinde yürütülen projelerden biri olan “Üniversite Prestij Caddesi” düzenleme çalışmalarında kilitli parke ve yağmur olukları döşeniyor.. Baskı beton, yaya yolları, engelli yolu, bina önleri kilitli parke, ışıklandırma ve park çalışmasını kapsayan projenin 1 ayda tamamlanması hedefleniyor. Trafiğe kapalı bir cadde olan Üniversite Caddesi’nde SAÜ Eğitim Fakültesi ve Hendek Meslek Yüksekokulu’nun bulunması nedeni ile ağırlıklı olarak kafeler bulunuyor. “Prestij Caddesi Projesi” çerçevesinde Üniversite Caddesi baştan aşağı yenilenecek.

Esnaf memnun

Proje kapsamında 480 metre uzunluğundaki Üniversite Caddesi’nde yapılan çalışmada 4700 metre kare baskı beton, 4000 metrekare kilitli parke, çift taraflı 1000 metre engelli yolu, kauçuk tabanlı çocuk parkı, 20 adet bank ve ağaçlandırma yapılacak. Ayrıca, şehrin tarihi dokusuna uygun dekoratif aydınlatma direkleri ve ışıklar kullanılacak. Üniversite Caddesi esnafı yapılan çalışmalardan dolayı hayli memnun.

Okullar açılmadan bitecek

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, okullar açılmadan çalışmanın tamamlanacağını ifade ederek “Projelerimizde, yaya ve araç trafiğinin yoğun bir şekilde yaşandığı bu yerde yapılan yenileme çalışmasında asfalt, andezit bordür ve plak, engelli taşı ve dekoratif aydınlatma direkleri kullanıyoruz. Burada engelli kardeşlerimizin kaldırımları rahat bir şekilde kullanmaları için özel yürüme yolu yapıyoruz ”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.