Her biriniz birer cevhersiniz

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Uluslararası Öğrenciler Topluluğu Yaz Kampı Açılış töreninde yaptığı konuşmasında kendi öğrencilik ve gençlik yıllarından bahsederek duygu dolu bir konuşma yaptı.

Başkan Yılmaz 1986 yılında aralarında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, önceki dönemlerde Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı yapan Sami Güçlü, yine önceki dönem milletvekilliği yapan Bedrettin Yıldırım ve kendisinin bulunduğu bir fotoğraf karesini göstererek şunları söyledi. “86 yılında bu fotoğraf çekildiğinde çok sıradan bir arkadaş grubunun çok sıradan bir fotoğrafıydı. Fakat süreç öyle bir geliştiki her birimizi Türkiye’nin idaresi ve belli noktalarına getirdi. Birlikteliğinize dikkat edin. Hiç ama hiç kesmeden sürdürün. O zaman her birinizin bir cevher olduğunu şu an anlamsız gibi görünen şeylerin daha sonra nasıl önem kazandığını görürsünüz. Bu fotoğraf anlamlı olduğu için ve sizleri gördüğümde çok duygulandığım için sizlerle paylaşmak istedim. Biz arkadaşlarımızla hiç bağımızı koparmadık. Sizde koparmayın irtibatınızı kesmeyin.

Hem kendiniz için hem Türkiye için hem ülkeniz için çok önemlisiniz. Burada geçirdiğiniz günleri hiç ama hiç unutmayın. Sizlerle gurur duyuyoruz ve gençler hayatınızda başarılar diliyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.