19.5 C
İstanbul
19 Haziran 2021

‘İşten çıkarılma yok, sözleşmeleri yenilenmedi’

Diğer Haberler

Sarısu Gençlik Kampı’ndan iş akitleri yenilenmeyen çalışanların gündeme geldiği meclis toplantısında İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Sarısu kapalı ve milletin parasıyla, iş olmayan bir yerde yatana para ödenmez” dedi

Kandıra’da bulunan Sarısu Gençlik Kampı’nda çalışan 3 kişinin işten çıkarılmasıyla ilgili muhalefetin gündeme getirdiği soru önergesine açıklık getiren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Çok büyük bir yanlışınızı düzelteyim. İşten çıkarma diye bir şey yok. Geçici olarak almıştık. Burası sezonluk bir yer, 12 ay işlemiyor. Kaldı ki pandemi nedeniyle birçok yer Cumhurbaşkanlığı genelgeleriyle kapandı. Biz de o arkadaşlarımızı sezonluk almıştık. Sözleşmeleri çok önce bittiği halde mağdur olmamaları için uzatmıştık. Onlar da bitti” dedi. 

Geçiçi İşçilerdi

Çalışanların geçici süreyle işe alındığının altını çizen başkan Hürriyet, “Ona rağmen şu an orayı açabilecek durumda değiliz. Boşta olan bir yerde boşu boşuna, yatarak vakit geçirene para verme şansımız var mı? Milletin parasını harcıyoruz en nihayetinde. Mecburi kapanan yerlerde boşuna onlarca personel çalıştıracak halimiz yok. Lafa geldiğinde ekonomi, kaynakların doğru kullanılması diyorsunuz. Zaten öngörmüştük. Olur da pandemi nedeniyle açamazsak diye geçici süreyle almıştık. O geçici süreler bitti. Sözleşme yenilemedik. 

Halkın Parası

Bir mağduriyet varsa tekrar bakarız, başka birimlerimiz içi bakarız, başka birimlerde ihtiyaç olursa değerlendiririz. Sarısı şu anda boş. Ne yapayım? Boşuna ayda milyonlarca para mı ödeyelim? Ödeyemeyiz. Kim olduğu ya da kaç kişi olduğu önemli değil. Milletin parası. Sözleşmesini yenilemediğimiz daha fazla sayıda insan var. İşten çıkarılma yok, sözleşmeleri yenilenmedi” sözlerini kaydetti.

- REKLAM -

Son Haberler

Çini ve ipekle adım adım UNESCO’ya

BURSA – UNESCO Türkiye Milli Komisyonu, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı 2021 dönemi için Türkiye’den gönderilecek iki dosyadan birini Bursa olarak...