İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kaldırım İşgaline Bayram Düzenlemesi

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, her bayram öncesi uygulanan kaldırım işgalleri uygulamasındaki esnekliğin bu bayramda da devam edeceğini açıkladı. 11 Ağustos Cumartesi günü itibariyle esnafın satış yaptığı iş türüyle alakalı ürünlerini kendi işyerinin önünde sergi açarak satış yapmasına müsaade edilecek.

BURSA – İnegöl

İnegöl’de başarılı bir şekilde sürdürülen kaldırım işgallerinin önlenmesi uygulamasıyla ilgili kurban bayramına sayılı günler kala esneklik kararı alındı. İnegöl Belediyesi, her bayram öncesi ilçe halkının huzur içerisinde bayram alışverişlerini yapabilmeleri ve bayram coşkusunun sağlanabilmesi adına aldığı önlem ve tedbirler kapsamında, kurban bayramı öncesinde de kaldırım işgallerinin esnetileceğini duyurdu.

CUMARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR
Kurban bayramına sayılı günler kala şehirde bayram telaşı başlarken, Belediye Başkanı Alper Taban kaldırım işgaline de bayram öncesi esneklik getirileceğini açıkladı. 11 Ağustos 2018 Cumartesi gününden başlayarak 20 Ağustos 2018 Pazartesi (Arife) akşamına kadar esnafın satış yaptığı iş türüyle alakalı ürünlerini kendi işyerinin önünde sergi açarak satış yapabilmesine müsaade edileceği ifade edildi. Bayram sonrası ise yaya yolları için alınan kaldırım işgallerine son verilmesi hakkındaki karar, aynen uygulanmaya devam edilecek.

HUZUR İÇERİSİNDE BAYRAM ALIŞVERİŞİ YAPILABİLMESİ İÇİN TEDBİRLER ALINDI
Kaldırım işgallerine ilişkin yapılacak esneklik hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alper Taban, “Şehrin her yerinde bayram coşkusu yaşanırken, bizler de belediye olarak yaklaşan Kurban Bayram öncesi halkımızın huzur içerisinde bayram alışverişlerini yapmaları için bir takım önlem ve tedbirler aldık. Bu kapsamda esnaflarımızın işyeri önüne tezgah açma talepleri değerlendirilmiş olup, almış olduğumuz karar gereği Bayram haftası diyebileceğimiz 11 Ağustos Cumartesi gününden başlayarak 20 Ağustos Pazartesi akşamına kadar seyyar veya yasa dışı ticari faaliyetlere mahal vermemek adına esnafımızın sadece satışını yaptığı iş türüyle alakalı ürünleri kendi işyerinin önünde sergi açabilmelerine ve satış yapabilmelerine müsaade edeceğiz. Bayram sonrası ise yaya yolları için alınan kaldırım işgallerine son verilmesi hakkındaki karar, aynen uygulamaya devam edecektir” dedi.

“ORANTISIZ BİR ŞEKİLDE SERGİ AÇMAYALIM”
Açıklamasında, esneklik sağlanarak açılmasına müsaade edilen sergilerin yayaların kaldırımları kullanmasına engel olmaması gerektiğine de dikkat çeken Taban, “Bir konuyu özellikle belirtmek isterim ki esnafımıza yönelik aldığımız karar gereği kendi işyerleri önünde sergi açan esnaflarımız, yayaların kaldırımları rahat bir şekilde kullanmalarına dikkat etmeliler. Özellikle orantısız bir şekilde sergi açılmamasını kaldırımları kullanacak hemşerilerim adına istirham ediyorum. Bu konuda esnaflarımızın duyarlı olacaklarına yürekten inanıyorum” diye konuştu.

7/24 ESASINA GÖRE ÇALIŞIYORUZ
“Bildiğiniz gibi Belediyeler, 7/24 esasına dayalı çalışan ve beşikten mezara kadar hizmet veren kamu kurumlarıdır” diyen Taban; “İnegöl Belediyesi olarak yaklaşan Kurban Bayramının sorunsuz geçmesi için gerekli tüm önlem ve tedbirler alınmıştır. Nöbetçi zabıtamız bayram boyunca 24 saat hizmet verecektir. Ayrıca bayram süresince halkımız, her türlü şikayet ve isteklerini Çözüm Merkezi ALO 153 No’lu telefondan Belediyemize iletebileceklerdir” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.