İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kandıra’da kaçak yapı denetimi yapıldı

Kandıra Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri tarafından Duraçalı Alaybey mahallesine kaçak konteynır ve ahşap baraka denetimi yapıldı. Kaçak konteynır ve ahşap barakalara tespit tutanağı hazırlayan Kandıra Belediyesi İmar Müdürlüğü ekipleri denetim çalışmalarının tüm mahallelerde devam ettiğini ifade etti.

KOCAELİ – Kandıra

Kandıra Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı kontroller ve gelen ihbarlar doğrultusunda 2017 kaçak, ruhsat ve projelerine aykırı olarak yapılan binalarla ilgili çalışmalar hız kesmeden sürüyor. Duraçalı Alaybey mahallesinde kaçak konteynır ve ahşap baraka denetimlerini gerçekleştiren ekipler, kaçak oldukları belirlenen konteynırlara tespit tutanağı hazırlayarak vatandaşları kaçak yapılaşmanın önüne geçmek adına bilgilendirdi.

Kandıra Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün verdiği bilgilere göre ekipler, 2016 yılında 59 bina hakkında tutanak hazırladıklarını, bunlardan 48 tanesi hakkında yıkım kararı alındığını, 9 adet binanın ise ruhsat alması sağlandığını belirtti. Kandıra Belediyesi encümeni binalarla ilgili olarak 3194 sayılı İmar Yasasının 32. Maddesine göre 2016 yılında 398 bin 739 lira 26 kuruş para cezası kesti.

2017 verilerinde ise, 24 adet bina hakkında yıkım kararı verildi. Bunlardan 4 adet binanın ruhsat alması sağlandı.20 tane bina hakkında ise yıkım kararı alındı. . Kandıra Belediyesi encümeni binalarla ilgili olarak 3194 sayılı İmar Yasasının 32. Maddesine göre 2017 yılında 101 bin 724 lira 14 kuruş ceza kesti.

96 mahallesi bulunan Kandıra’nın geniş bir coğrafyaya sahip olması nedeniyle Kandıra Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri kaçak yapılaşma konusunda büyük mücadele veriyor. Denetimler esnasında vatandaşlara kaçak yapılaşmanın önüne geçmek ve önlem almak amaçlı bilgi vermeyi ihmal etmeyen Belediye ekipleri, ilçedeki tüm noktalara ulaşmak için çalışmalarını özveriyle sürdüreceklerini belirtti.