İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Karaosmanoğlu ‘Doğru işte hep beraber şehrimiz için çalışmalıyız’

Kent demokrasisinin etkin kullanılması ve kenti beraber yönetme anlayışı çerçevesinde sivil toplum kuruluşları ve derneklerle sık sık bir araya gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Muhtarlar Derneği’ni misafir etti. Yerel hizmetlerin yönlendirilmesinde önemli bir görevi ifade eden muhtarlar, Başkan Karaosmanoğlu’na mahallerinde yapılan hizmetler için teşekkür ederken, planlanması gereken çalışmalar hakkında da bilgi verdiler.

“HALKA HİZMET EDİYORUZ”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu muhtarların ziyaretinde, “Biz halkımıza hizmet ediyoruz. Bu inanç ve azimle çalışarak şehrimizin her noktasına hizmet üretiyoruz. Gerek hükümetimiz gerek bizler her vatandaşımızın beklentisi olan hizmeti üretmek için kadrolarımızla çalışıyoruz. Seçildiğimiz günden itibaren bu niyetle Kocaeli’de hizmetleri gerçekleştiriyoruz. Katılımcı demokrasinin önemli olduğunu düşünerek, alacağımız her kararda şehrimizin menfaatini düşünerek hareket ediyoruz. Özellikle muhtarlarımızın kendi mahallelerinin isteklerini öncelik sırasına göre belirlemesiyle, ekiplerimizle orada gerekli çalışmaları üretiyor. Kenti bir bütün olarak görüyoruz. Tek amacımız var; Kocaeli’nin başkanı olarak, herkesi kucaklamak ve eşit davranmak. Çok şükür bu niyette olduğumuzu eserlerimizle gösteriyoruz. Vatandaşa doğru ve gerçek bilgileri vermede muhtarlarımıza da önemli görevler düşmekte. Yapılacak her çalışmada muhtarlarımız halkımızın isteklerini de göz ardı etmeyerek, birlikte kuracağımız sağlıklı iletişimle bunu başaracağız” dedi.

“VATANDAŞA DOĞRU BİLGİYİ VERMELİYİZ”

Vatandaşın bilgi kirliliğinden uzak, doğru bilgiye ulaşmasında muhtarların çok önemli bir görevi olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Gerçekleştirilecek yatırımlarda ve hizmetlerde vatandaşımızı bilgilendirmede bizlere ne kadar çok görev düşüyorsa, muhtarlarımıza da o kadar görev düşmektedir. Bilgi kirliliğinden dolayı hizmetlerin aksamasına yol açılmamalıdır. Bu da sizlerin gayretli çalışmasıyla olacaktır. Bizler nasıl vatandaşın hakkını gözetiyor ve koruyorsak, muhtarlarımızda aynı şekilde hassasiyetle davranacaklarından eminim. Doğru işte hep beraber şehrimiz için çalışmalıyız” diye konuştu.