İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Karaosmanoğlu ‘Hepimiz bu ülkeye karşı sorumluyuz’

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesini yönetimini yeni hizmet binasında ziyaret etti.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok ve yönetimi yeni hizmet binalarında ziyaret eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Odamızın gerçekleştirdiği yeni hizmet binası hayırlı uğurlu olsun. İnanıyorum ki burada güzel hizmetler ortaya çıkacaktır. Büyükşehir Belediyemizin tesisleri milletimizindir. Sizlerde her türlü büyük organizasyonlarınızda bu yerleri kullanabilir ve sizlerin emrindedir. Hepimizin bu ülkeye ve insanına karşı sorumluluklarımız var. Güzel yürekler ve beyinler bir araya geldi mi güç oluşturuyor. Hak olanı yücelteceğiz ve batılı kabul etmeyeceğiz” dedi.

“BİZLER İÇİN KENTİN BİR BÜYÜĞÜ VE DEĞERİSİNİZ”
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun, İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesine yaptığı ziyarette konuşan Şube Başkanı Tolga Ok, “2045 üyesi bulunan şubemizde, bütün meslektaşlarımıza yeni hizmet binamızda hizmet veriyoruz. Bu anlamda da gurur duyuyoruz. Bugün aramızda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nu bir belediye başkanı gibi değil, kentimizin büyüğü ve her zaman ulaşabildiğimiz bir değer olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.

“ODALARI ÖNEMSİYORUM”
Odaları sivil ve yarı resmi bir kurum olarak değerlendirmek gerektiğini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu’da, “Kentlerimiz için bu odaları önemsiyorum. İnşaat mühendislerimizde güzel bir yönetim oluştu. Mesleki gelişimleriniz açısından ve özellikle gençlerin kendilerini geliştirmeleri, mevcut üyelerin kendilerini yenilemeleri bu odalar vasıtasıyla olacaktır. Belediyeler, yasalar ve yönetmeliklerle alakalı eksiklerin çözümünde odalar vasıtasıyla olmalıdır. Odalarımız dünyada ki gelişmeleri ve teknolojileri takip etme adına önemli teknik geziler de düzenlemelidir” şeklinde konuştu.

“BİZ İNŞAATA ARTIK TÜRKİYE’YE SIĞMIYORUZ”
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu inşaat mühendisleriyle olan buluşmasında, “Hemşerilerimizin bizim açtığımız ihalelere girmesini istiyorum. Kamu ihale kanunu bilen meslektaşlarınız bu fırsatlardan yararlanabilir. Belediye ve devler sizlerindir. Kocaeli’de Büyükşehir Belediyemizle iş yapan çok temiz vatandaşımız var. Artık müteahhitlerimiz Türkiye’ye sığmıyor. Dünyaya açılan çok insanımız ve mühendisimiz var” şeklinde konuştu.

“BİZ İNŞAATA ARTIK TÜRKİYE’YE SIĞMIYORUZ”
Odalarda kurumsallaşmanın anlatılması ve önerilmesinin gereğinin altını çizen Başkan Karaosmanoğlu, “Kurduğunuz şirketlerin kurumsallaşmasında üniversitelerimizle ve devletin birimleriyle teknik bazda bu anlayış için görüşmeler yapabilir. Odalar bizlerin ve üyelerin önünü açan lokomotiftir. İnşaat Mühendisleri şubemiz bu yönetim kabiliyetine ve özelliğe sahiptir. Demokrasi burada şekillenecektir. Yetenekliler, kabiliyetliler ve yüreğin güzel olanlar buralarda görülecektir. Geleceğin sorumluları da bu gibi kurumlardan çıkacaktır” dedi.

“TÜRKİYE’NİN GELİŞMESİNİ İSTEMEYENLER VAR”
Türkiye’nin gelişmesini istemeyenlerin azımsanmayacak şekilde sayısının fazla olduğunu ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, özellikle dış ülkelerin buna destek verdiğini ifade ederek şunları kaydetti: “Ülkemizin moralini, gelişimini, iradeli ve güçlü medeniyetimizin önünü kesmek için her türlü terör örgütüne destek veriliyor. Bu gerçekler odalarımızda tartışılmalıdır. Birliğimiz ve beraberliğimizin sağlanmasına katkı sağlanmalıdır. Asgari müştereklerde ve bu bayrak altında yaşıyorsak bilerek veya bilmeyerek bu ülkeye ihanet etmeyeceğiz. Devletin zafiyete uğratmayacak, milletini düşünecek ve milli birliğimizi koruyacağız. Ülkemizin, devletimizin ve milletimizin menfaati olmayan yerde de olmayacağız” dedi. Başkan Karaosmanoğlu ayrıca, “Hepimizin bu ülkeye ve insanımıza karşı sorumluluklarımız var. Güzel yürekler ve beyinler bir araya geldi mi güç oluşturuyor. Hak olanları yücelteceğiz ve batılı kabul etmeyeceğiz. Demokrasimize, Cumhuriyet’e ve değerlerine sahip çıkarken, tarihi mirasımızı da koruyacağız. Sahip çıkmadığımız şey bizim değildir. Son olarak ifade etmek isterim ki, İnşaat mühendisleri odamız kent adına güzel ve önemli hizmetler yapacağına yürekten inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Ziyarette Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Gültekin Görüm ve Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreter yardımcısı Tahir Akman’da katıldı. İnşaat Mühendisleri Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok, Başkan Karaosmanoğlu’na odalarına verdiği önem ve katkıdan dolayı teşekkür plaketi verdi.​

HSNC9423

HSNC9429

HSNC9436

HSNC9438

HSNC9441

HSNC9447

HSNC9456

HSNC9462

HSNC9493

HSNC9507

HSNC9516