İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Karaosmanoğlu ‘Yardımlaşmada yarış yapalım’

Kartepe Köseköy Mahallesi Hacı Alim Muharrem Karslı Kız Kuran Kursu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun katılımıyla hizmete açıldı.

Hayırsever Muharrem Karslı’nın ilimize hizmete aldığı Kartepe Köseköy Mahallesi Hacı Alim mevkii Kız Kuran Kursu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in katılımıyla açıldı. Açılışta konuşan Başkan Karaosmanoğlu imkanı olan herkesin yardımlaşmada yarış yapması gerektiğinin altını çizdi.

AÇILIŞI YAPILDI

Mahalle sakinleri ve kursta eğitim olacak öğrenciler ile velilerin katıldığı açılış merasimi dualarla yapıldı. Açılışta bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “İmkânı olan herkes Sadaka-i Cariye’de yarış yapmalıdır. Dünyadaki bırakacağımız kalıcı hizmetler bizler için ahirete götüreceğimiz ve amel defterinin kapanmayacağı büyük hizmetler olacaktır. Bununla birlikte yüce kitabımız Kuran-ı Kerime hizmet edecek, öğretecek ve öğreteceğiz” dedi.

“KURAN-I KERİM HAYAT REHBERİMİZ OLMALI”

Dulalar eşliğinde açılan ve önemli bir hizmeti gerçekleştirecek Kız Kuran Kursunda konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “Sizin en hayırlı olanınız, Kuran’ı öğrenen ve öğretendir, hadis-i şerifine uygun bir anlayışla çalışıyoruz. Müslüman ve mümin olan Kuran-ı Kerim’i kendimize hayat rehberi olarak benimsiyoruz. Yüce kitabımızı öğrenmek isteyen herkese öğretecek kurumlara ihtiyacımız var. Hayırseverimiz Muharrem Karslı’ya da teşekkür ediyorum. Bizler de kuran kurslarına yardım ediyoruz.” şeklinde konuştu.

“ÜZÜLMEZ: BU FAALİYETLER EN GÜZEL İŞLERİMİZ”

Köseköy Mahalle Muhtarı Ali Yılmaz’ın da katıldığı açılışta duygularını ifade eden Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez de, “Belediye başkanları olarak birçok faaliyette yapıyoruz. İnsanlığa hizmet olarak yaptığımız işlerden bir tanesi de bu Kız Kuran Kursudur. Bu açılış en güzel işlerimizden, hizmetlerimizden bir tanesidir. Bu da bize büyük bir mutluluk veriyor” dedi.