Veri Politikası

 • DOLAR
  5,7155
  % 0,51
 • EURO
  6,2991
  % 0,08
 • ALTIN
  275,7726
  % 1,34
 • BIST
  102.423
  % -0,63
Karasu Plajı 2. Mavi Bayrak İçin Gün Sayıyor

Karasu Plajı 2. Mavi Bayrak İçin Gün Sayıyor

İki yıl üst üste büyük başarı ile Mavi Bayrağı almayı başaran Karasu Plajı, 32 evler mevkiinde yapılan yeni alan ile kendi kıyı şeridinde ikinci mavi bayrağı almak için gün sayıyor. SAKARYA – Karasu Karasu sahilinde mavi bayrak denetimi yapıldı. Geçtiğimiz iki yılda da belirli kriterleri geçerek mavi bayrak ödülünü alan plaj, bu yılda yapılan denetimler […]

Booking.com

İki yıl üst üste büyük başarı ile Mavi Bayrağı almayı başaran Karasu Plajı, 32 evler mevkiinde yapılan yeni alan ile kendi kıyı şeridinde ikinci mavi bayrağı almak için gün sayıyor.

SAKARYA – Karasu

Karasu sahilinde mavi bayrak denetimi yapıldı. Geçtiğimiz iki yılda da belirli kriterleri geçerek mavi bayrak ödülünü alan plaj, bu yılda yapılan denetimler sonucunda geçer notları aldı.

Daha önceden belirlenmiş olan kriterlere uydukları için uluslararası çevre ödülü olan “Mavi Bayrak” ile ödüllendirilen Karasu plajının bu yıl için aynı kriterlere uyup uymadığının kontrolü Türkiye Çevre ve Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından yapıldı. Mavi Bayrak Programı Ulusal Koordinatörü Almıla Kından Cebbari ile İzmir ve Kuzey Ege İlleri Şubesi Koordinatörü Doğan Karataş tarafından yapılan mavi bayrak denetimleri gün boyu sürdü. Yapılan incelemeler sonucu geçen yılda aldığı ödülü büyük bir başarı ile koruyan Karasu sahili bu yıl da Mavi Bayrağı dalgalandırmaya hak kazandı.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, mavi bayraklı plajların en önemli noktalardan bir tanesinin de plajların sene içinde defalarca denetlenmesi olduğuna vurgu yaptı. İspiroğlu; “Türkiye genelinde, mavi bayrak sahibi plajların denetimi yerel, ulusal veya uluslararası düzeyde olsun sürekli yapılıyor. Edindiğimiz bilgiler doğrultusunda, mavi bayraklı plajlar için belirli kriterler bulunmakta. Bizler, Sakarya Büyükşehir Belediyemiz ile Karasu Belediyesi olarak bu kriterlerin hepsini ve daha fazlasını en iyi şekilde hayata geçirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Mavi Bayrak ile ilgili çalışmalarda başrol oynayan ve bizlere önderlik eden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na sonsuz şükranlarımızı sunarız” dedi.

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Karasu Belediyesi

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?