Karasu’da 2500 Fidan Dağıtıldı

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Ormancılık Haftası Karasu Kent Parkta Kutlandı ve 2500 Fidan Dağıtıldı.

21 Mart Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Karasu Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Karasu kentparkta fidan dağıtımı gerçekleştirildi. 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Karasu Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Karasu kentparkta Dışbudak, Akçaağaç, Sedir, Leylandi, Mazı, Çınar, Ihlamur, Fıstık Çamı vb. olmak üzere toplamda 2500 fidan dağıtıldı.

Karasu Kentparkta yapılan etkinliğe; Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, İlçe Garnizon Komutanı Bahadır Helli, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, İlçe Emniyet Müdürü Sefer Serdar Çakır, Karasu Orman İşletme Müdürü Sungur Mehmet Yeni ve daire amirleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Karasu Orman İşletme Müdürü Sungur Mehmet Yeni, Ormancılık Haftası ve Orman İşletmesinin yaptığı çalışmalar hakkında konuşma yaptı. Konuşmasında “Yeşilin dinimizde de yeri olduğuna dikkat çekti ve yeşili korumamız gerektiğini vurguladı. Yeni “Ormancılık günü ve Orman haftasının kutlama amacı; ormanlarımızın korunması geliştirilebilmesi, planlı ve sürdürülebilir şekilde işletilmesinin önemi ile çok yönlü fonksiyonlarının tanıtılarak kamuoyunda bu bilincin yerleştirilmesidir. Orman ve orman kaynaklarını her türlü tehlikelere karşı korumak, doğaya yakın bir anlayışla geliştirmek, ekosistem bütünlüğü içinde ve topluma çok yönlü sürdürülebilir faydalar sağlayacak şekilde yönetmek temel amacımızdır. Bu temel amaç doğrultusunda İşletme Müdürlüğümüz geçmiş yıllarda olduğu gibi 2014 yılı sonunda orman köylüsüne kazançlar sağlamış, ormanlarımızın bakımı, korunması ve yangın ile mücadele hususlarında etkinliği arttırmıştır. 2015 yılında da aynı kararlılık ve azimle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ağaç olmadan hayatımızı devam ettirmemiz söz konusu olamaz. 1 ağaç 40 insanın karbondioksit gazını temizliyor, 70 insana yetecek oksijen üretiyor. Onun için arkadaşlar olabildiğince fidan dikelim. Yeşili sevelim ama uzaktan değil yeşili içinde sevelim”dedi. Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu “Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti ve inşallah buna benzer faaliyetler, gelecek nesillere, çevre ve orman sevgisini aktarma adına güzel hizmet görecektir” dedi.

[ Haber – Fotoğraf : HAMLE GAZETESİ karasuhamle@gmail.com ]