İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Karasu’nun 16 Mahallesine Müjde

SASKİ tarafından, Sakarya’nın Karasu ilçesinde hayata geçirilen çalışmayla, 16 mahalleye daha bol ve kesintisiz içmesuyu ulaşacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, Karasu ilçesinde yeni bir içmesuyu çalışmasını daha başlattı. İlçeyi besleyen hatta yeni bir içmesuyu kaynağı ilave eden SASKİ, bu çalışmayla bölgedeki 16 mahalleye de daha bol ve kesintisiz içmesuyu ulaştıracak. Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Atilla Toprak, “Geçtiğimiz yıl ilçede oluşturduğumuz alternatif kaynaklarla yaz aylarında yaşanan su yetersizliği sorununu çözüme kavuşturmuştuk. Şimdi de ilçenin ana su hattına bağladığımız ilave kaynakla 16 mahallemize daha bol ve kesintisiz su ulaştıracağız” diye konuştu.

Daha Bol ve Kesintisiz İçmesuyu
Toprak, “Yeni projemizden Karasu’ya bağlı Manavpınarı, İhsaniye, Tuzla, Hürriyet, Gölköprü, Denizköy, Camitepe, Karamüezzinler, Üçoluk, Taşlıgeçit, Resuller, Kancalar, Konacık, Akkum, Kuyumculu ile Adatepe Mahalleleri yararlanacak. Ekiplerimiz çalışmalarını tamamladı, inşallah kısa süre içerisinde hattı devreye alacağız. Karasu’ya bağlı 16 mahallemizde zaman zaman yaşanan yetersizlik ve bulanıklık sorununu çözüme kavuşturmuş olacağız. İlçemize ve hemşerilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.