3.6 C
İstanbul

Kartepe Belediyesi Kara Hazır

- REKLAM -

Kartepe Belediyesi, Sibirya’dan gelen ve ülkemizi de etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava koşullarına karşı önlemlerini aldı.

Ülkemizi etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava ile birlikte Kartepe’de beyaz gelinliğini giydi. Samanlı Dağı zirvesinden başlayan ve eteklerine doğru zaman zaman etkili olan kar yağışları güzellikleri yanında zorlukları da beraberinde getiriyor. Kış turizminin yağışlarla birlikte ivme kazandığı Kartepe ilçesinde karla mücadele konusunda önlemlerde alındı.

Yılbaşı tatilini karla karşılayan ilçede, Kartepe Belediyesi yetkilileri de karla mücadele konusunda ki tecrübesi ile hazır kıta bekliyor. Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde hareket eden karla mücadele ekibi hava durumuna göre sahaya inerek çalışma yapacak. Ana arter yolların açık kalması için çalışma yapacak karla mücadele ekibi 28 kişiden oluşturuldu. Kar küreme ve tuzlama çalışması ile yolları açık kalması için çaba gösterecek ekip, 2 kar küreme ve tuzlama aracı, 6 JCB kepçe, 2 greyder, 2 loder, 12 kamyon ve kamyonet ile görev yapacak.

Karla mücadele konusunda hazır kıta bekleyen Fen İşleri Müdürlüğü yanı sıra Zabıta Müdürlüğü ekipleri de teyakkuza geçti. Zabıta ekipleri görev bölgelerinde yapılacak karla mücadele konusundaki çalışmalarla ilgili ekipleri yönlendirirken vatandaşlardan gelecek talepleri değerlendirecek. Yolda kalan vatandaşlara yardım edecek zabıta ekipleri, doğal yaşamın devamlılığı için sokak hayvanlarına gıda desteği de verecek. Zabıta ekipleri dağ yolu çıkışında ve yağışlarda sıkıntı yaşanan rampa yollarda da araç sahiplerini uyararak zincirsiz ve çekme halatı olmadan yola çıkmamaları konusunda uyaracak.

Kartepe’de Karla Mücadele Önlemleri Alındı
Kartepe’de karla mücadele konusunda gerekli önlemlerin alındığını belirten Belediye Başkanı Üzülmez, “Mevsim şartları nedeniyle Kartepe ilçesinde soğuk ve yağışlı havada etkili olmaya başladı. Belediye olarak karla mücadele konusunda gereken tedbirleri aldık. Kış turizminin hareketlendiği karla yağışı ile birlikte turizm sektöründe faaliyet gösteren esnafımızın yüzü güldü. Yağışlı havadan vatandaşların olumsuz etkilenmemesi adına ana arter yollarda ekiplerimiz 24 saat süre ile görev yapacak. Yayaların güvenliğini de ihmal etmeyen ekiplerimizi görev ve sorumluluklarının bilinci ile hareket edecektir” dedi.

Belediye ekiplerine vatandaşlar 444 3 373 nolu telefona ihbar yaparak sıkıntı olması durumunda yolların ulaşıma açık kalmasında göreve çağırabilecekler. Öte yandan ilçede karla mücadele konusunda ekipler soğuk ve yağışlı havaya göre tuzlama ve küreme çalışmalarını Büyükşehir ve Karayolları ekipleri ile koordineli şekilde gerçekleştirecek.

- REKLAM -spot_img

Araç Kiralama - Arayın, Karşılaştırın ve Tasarruf Edin

Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler