Kartepe otellerinde ruhsat denetimleri tamamlandı

Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri, işletme ruhsat denetimleri kapsamında ilçede faaliyet gösteren otellerin denetimlerini tamamladı. Ekipler, ilçede hizmete girecek 2 yeni otelinde ruhsat alabilmesi için gerekli kontrollerini yaptı.

Kartepe’deki işletmelere yönelik uygulanan denetimler kapsamında ilçede faaliyet gösteren otellerin denetimlerinin tamamlandığını belirten Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Semra Begeç, “Ekiplerimiz iş yerlerine yönelik denetimlerde, İş Yeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı, Hafta Tatili Ruhsatı, iş yerlerinin temizliği ve sağlığa uygunluk kuralları çerçevesinde aldıkları hijyen eğitim belgesi, atık sözleşmesi, faaliyet belgesi, vergi levhası ve oda kayıtlarını kontrol ediyor. Bu kapsamda konaklama sektöründe hizmet veren işletmelerin denetimlerini tamamlayan ekiplerimiz, 2 yeni otelinde ruhsat alabilmesi için gerekli kontrolleri yaptı” dedi.

Ticari yatırımların teşvik edildiği, özel alanların oluşturulduğu turizm işletmelerine kolaylık sağlanarak Kartepe’nin turizm sektöründeki payını artırma hedefindeki Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, ilçeye gelen konukları misafir olarak gördüklerini belirtti. Başkan Üzülmez, “İlçemize gelen herkes misafirimizdir. Bu sebeple onlara ev sahipliği yapan işletmelerimizi de kendimizden bir parça gibi görüyoruz. Misafirlerimize en iyi ev sahipliğini yapmak için hepimiz üzerimize düşen görevin farkındayız. Otel, butik otel ve pansiyon olarak hizmet veren işletmelerin denetimleri de aralıksız sürüyor. Bu konuda işletme sahiplerinin de gereken özveriyi göstereceğine inanıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.