Kartepe Zabıtası’ndan Sıkı Denetim

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü iş yeri denetimlerini aralıksız sürdürüyor. İlçede faaliyet gösteren bakkal, lokanta, market, kasap vb. iş yerlerindeki denetimlerde zabıta ekipleri olumsuz bir durumla karşılaşmadı.

Kartepe ilçesinde halk sağlığının gözetildiği iş yeri denetimleri Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta ve Gıda Kontrol Müdürlüğü ile ortaklaşa her alanda aralıksız sürüyor. Kartepe Belediyesi hizmet sınırları içerisinde bulunan bakkal, market, kasap, lokanta vb. iş yerlerinde gerçekleştirilen denetimlerde ekipler, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı, hijyen, çalışan personellerin kılık kıyafetinden iş elbiselerinin uygunluğuna kadar bir çok hususu denetledi.

Gıda üretimi ve satışı yapan işletmelere yönelik denetimlerde ise gıda maddelerinin son kullanma tarihlerini denetlediklerini belirten Zabıta Müdürü Selman Çelik, ekmek ve unlu mamüllerin gramaj ve etiket kontrollerini yaptıklarını kaydetti. Müdür Çelik, “İnsanların yaşamlarını sürdürdükleri işyerlerinde halkımıza güvenilir ve temiz olarak gıda maddesi üretip satmaları için denetimlerimiz aralıksız sürüyor. Vatandaşlarımızın sağlıklı ve güvenli gıdaya ulaşması için yaptığımız denetimlerde kolaylık gösteren ve kurallara uyan esnafımıza da teşekkür ediyoruz” dedi.
Kartepe Belediyesi olarak hiçbir esnaf ve vatandaşın mağdur olmaması için çalıştıklarına dikkat çeken Müdür Çelik, vatandaşların sağlıklı ve güvenli gıdaya ulaşmaları için denetimlerini aralıksız devam ettireceklerine de vurgu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.