İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kartepe’de 16 Pazar Yeri Temizleniyor

Kartepe ilçesinde temiz çevre ve sağlıklı yaşam için çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirten Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler pazaryeri temizlikleri ile vatandaşların temiz bir ortamda alış veriş yapmasını sağlıyor.

Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Sinan Şahin, “Turizm açısından önemli merkezlerden olan Kartepemizde, Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez’in hedeflerine uygun temiz çevre ve sağlıklı yaşam için Şimdi Kartepe Zamanı sloganıyla çalışmalarımızı geniş bir yelpazede sürdürüyoruz. Bu kapsamda ilçe genelinde haftanın belirli günlerinde kurulan 16 pazaryerlerinin temizliği ivedilikle yapılıyor. Toplum sağlığına önem verilen pazaryeri temizliği kapsamında ekiplerimiz mıntıka çalışması ile çöpleri topluyor, su tankerleri ile güzergahı yıkamasını yaparak temizlik çalışmasını tamamlıyor” dedi.

Halk sağlığının ön planda tutulması adına pazaryerlerindeki çalışmaların titizlikle gerçekleştirildiğini belirten Müdür Şahin, Pazar kurulan alanların öncesi ve sonrası yaptıkları temizlik çalışmalarında çöp toplama, süpürme, yıkama ve mıntıka temizliğini 14 personel, 1 su tankeri, 1 süpürge aracı ve 1 çöp aracı ile gerçekleştirdiklerini belirtti. Vatandaşların temiz bir ortamda alış veriş yapması amacıyla pazaryerilerinin ayda 60 ile 70 kez yıkandığını da belirten Müdür Şahin, denetimlerin de aralıksız sürdüğünü kaydetti.
Müdür Şahin, “Vatandaşlardan gelen şikayetleri de değerlendiriyoruz. Temizlik çalışmalarımızda saha amirleri ile söz konusu adreslerde denetimler yaparak sorunların giderilmesi konusunda titiz bir çalışma içindeyiz. Halkımızın yaşam standartını yükseltmek için temizlik konusunda ki sorumluluklarımızı eksiksiz yerine getirme gayretindeyiz” dedi.