Kartepe’de asfalt çalışmaları hızla devam ediyor

Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler bozuk satıhlarda üst yapı iyileştirmeleri kapsamında asfaltlama çalışmalarına yaz ayları ile birlikte hız verdi. Ekipler ilçenin dört bir tarafında düzenleme yaparak yolları vatandaşların kullanımına sunuyor.

Kartepe’de belediye ekiplerince yürütülen üst yapı hizmetleri İstasyon Mahallesi’nde de asfalt serimi şeklinde gerçekleştirildi. Ekipler yaz ayları ile birlikte hız verdiği asfaltlama çalışmaları ile bölgenin estetik olarak şık bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. İlçe genelinde süren yol iyileştirme çalışmaları da vatandaşların beğenisini topluyor.

Trafik yükünün yoğun olduğu güzergahlarda süren çalışmaların bir ayağı da İstasyon Mahallesi yan yol olan Ankara Caddesi üzerinde asfalt serimi şeklinde sürdü. Ekipler Ankara Caddesi üzerindeki üst yapı çalışmalarında 270 metre uzunluğunda 7 metre genişliğindeki güzergaha 540 ton asfalt sererek ulaşıma açtı.
Başkan Hüseyin Üzülmez, yaz ayları ile birlikte üst yapı hizmetleri kapsamında asfaltlama çalışmalarıyla ulaşım ağını daha modern hale getirdiklerini belirtti. Başkan Üzülmez, “Alt yapı eksikliği olmayan güzergahlarda üst yapı iyileştirme çalışmalarımız çerçevesinde Kartepe’ye değer katan düzenlemelerimiz aralıksız sürecek” dedi.

Güzel havaları da en iyi şekilde değerlendiren belediye ekipleri üst yapı hizmeti kapsamında asfalt serimi ve kaldırım düzenlemelerini ile hem araç hem yaya güvenliğini ön planda tutuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.