İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kartepe’de düzenli yapılaşma yoğunlaşıyor

Coğrafi konumu, sahip olduğu güzellikler ve turizm potansiyeli ile gelişen konut alanları nedeniyle cazip yerleşim alanı Kartepe ilçesinde yapılaşmada bir yoğunluk yaşanıyor.

Kartepe’ye değer katan düzenlemeler içerisinde bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, belediye birimlerinin çalışmalarında da kalite, hız ve vatandaş memnuniyeti artırmak amacıyla bir dizi düzenleme yaptırdı. Bu düzenlemelerin neticesinde de Kartepe’de yapılaşma anlamında inşaat sektöründeki gelişime katkı verecek inşaat ruhsatı verme süresinin kısalması, mevsim şartlarının inşaat yapımına elverişli hale gelmesi ile inşaat sektörü ilçede hızlı bir ivme kazandı.

Kartepe Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü olarak Mart ve Nisan ayları itibarıyla 90 adet yapıya ilişkin 351 adet bağımsız bölüm yapı ruhsat işlemi yaptıklarını belirten İmar ve Şehircilik Müdürü Ali İhsan Karagöz, “Yapı ruhsat işlemi yapılmış olan bu bölümlerden sadece Nisan ayında 80 adet ruhsata esas mimari projenin ön inceleme işlemi sonuçlandırılmıştır” dedi.

Cazibe merkezi olan Kartepe’de yapılaşmada hızlı bir artış gözlendiğini hatırlatan Karagöz, “İlçede vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak adına başkanımız Hüseyin Üzülmez’in hedeflerine uygun olarak, imar planına uygun yaşam standartını artıracak güvenli, konforlu ve kaliteli yapı yapılması amacıyla çalışmaktayız” dedi.

Özellikle Kent Meydanı olarak planlaması tamamlanan bölge içerisinde imar yollarının açılmaya başlanılması ve kamu binalarının etap etap yapımına başlanmasının bölgeye olan ilgiyi artırdığını kaydeden Karagöz, “Ada bazlı güvenlikli, estetik ve ekonomik yapı yapılması amaçlı vizyon projeler üretilerek firmalarca ruhsat alınmak suretiyle ticari ve konut amaçlı yapılanmalar yoğunluk kazanmıştır” dedi.

Reklamlar

İlk yorum yapan siz olun

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan marmarabasin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.