İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kartepe´de Sokak Hayvanlarına Çözüm Aranıyor

Kartepe Belediyesi sokak hayvanlarıyla ilgili örnek bir çalışmaya imza attı. Hayvan Koruma Politikalarını Geliştirme ve Rehabilitasyonu toplantısı Kartepe’de gerçekleştirildi.

Sokak hayvanları için daha önce çeşitli projeler geliştiren Kartepe Belediyesi, sokak hayvan popülasyonunu kontrol altına almak için konunun muhataplarını bir araya getirdi. Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in “Yaşamak Her Canlının Doğal Hakkıdır” düşüncesiyle Kartepe Belediyesi toplantı salonunda Kartepe Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen, Hayvan Koruma Politikalarını Geliştirme ve Rehabilitasyonu toplantısı, Kocaeli Valiliği Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ortaklığından konunun muhataplarının katılımı ile gerçekleştirildi.

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Selman Çelik, bu çalışmada il ve ilçeden katılım sağlayan kurum yetkilileri ve sivil toplum kuruluş temsilcilerine gösterdikleri duyarlılık için teşekkür etti. Sokak hayvanlarının popülasyonunu kontrol altına almak adına Kartepe Belediyesi olarak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği içinde olduklarını belirten Müdür Çelik, “Sokak hayvanları ilçemizde olduğu gibi geniş bir kitleyi ilgilendiren bir konu. Bu konuda başkanımızın talimatı ile yaşamanın tüm canlıların doğal hakkı olduğundan hareketle çeşitli projeler geliştirdik. Öncelikle sokak hayvanlarının popülasyonunu kontrol altında tutmak için sokak hayvanlarını belirli bölgelere çekmek olduğu düşüncesiyle bu anlamda ilçemizin muhtelif noktalarına beslenme noktası kurma kararı aldık. En kısa zamanda kuracağımız 3 adet beslenme noktasına çekeceğimiz sokak hayvanlarının envanterini çıkartacağız. Edineceğimiz bilgileri de değerlendirerek yeni projeler geliştirmede kullanacağız” dedi.

Bu çalışmaların sağlıklı neticeler vermesi için vatandaşlardan bakabilecekleri kadar sokak hayvanı bakmalarını isteyen Müdür Çelik, “Bakım altına aldığınız sokak hayvanlarınızı da müdürlüğümüze kayıt ettirsinler. Bakamayacakları sokak hayvanlarını ise zabıta müdürlüğünün 373 60 60 numaralı telefonuna bildirmelerini bekliyoruz” dedi.