Kartepe’de yollar iyileştiriliyor

Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yol iyileştirme çalışmaları kapsamında alt yapı sorunu olmayan güzergahları kilitli parke taşları ile nakış nakış işliyor. Şık ve güvenli güzergahları Kartepelilerle buluşturan belediye ekiplerinin Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Ceren Sokak’taki parke döşeme çalışmaları da mahalle sakinleri tarafından takdir gördü.

Kartepe’ye değer katan çalışmalar çerçevesinde üst yapı düzenlemeleri de yaz ayları ile birlikte hız kazandı. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in saha çalışmaları sırasında tespit ettiği sıkıntılı bölgelerdeki yol iyileştirme çalışmaları alt yapı sorunu olmayan güzergahlarda asfalt ve parke döşemesi şeklinde gerçekleştiriliyor.

Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce gerçekleştirilen üst yapı düzenlemelerinin bir ayağı da Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Ceren Sokak üzerinde parke döşemesi şeklinde yapıldı. Ekipler 310 metre uzunluğunda 10 metre genişliğindeki güzergahta 3100 metrekare parke ve 620 metre bordür taşı ile şık ve güvenli hale getirdi.

Kartepe Belediyesinin üst yapı konusunda ilçe genelinde yaptığı çalışmaları geniş bir yelpazede sürdürdüğünü belirten Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Alt yapı sorunu olmayan sokak ve caddelerde yol düzenleme çalışmalarımız asfalt ve parke döşeme şeklinde sürmektedir. Üst yapı düzenlemeleriyle Kartepenin sokaklarını tek tek çağdaş bir görünüme kavuşturuyoruz. Hemşehrilerimizi kullanışlı ve şık yollara kavuşturmak için yürüttüğümüz hizmetler tamamlanıncaya kadar ilçe halkımızın göstereceği anlayışa şimdiden teşekkür ederim. İlçe genelinde yürütülen asfalt ve parke çalışmalarından halkımızın memnuniyetini bizzat görmek bizleri de mutlu ediyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.