İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kazan’dan SGC’ye ziyaret

Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle Sakarya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek Başkan Sezai Matur’la görüştü.

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ
Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla gerçekleştirdiği ziyaret sırasında, özgür basının önemine dikkat çekerek, “ Demokrasinin vazgeçilmez koşulu ifade ve basın özgürlüğüdür. Türk basınının özgürlüğüne kavuştuğu bu önemli günün yıldönümünde Sakarya basınının yanında yer almak bizim için de bir görev. Günümüz Türkiye’sinde her ne kadar basın ve ifade özgürlüğü alanında önemli kısıtlamalar getirilmiş olsa da, başta Sakaryalı gazeteciler olmak üzere tüm basın mensuplarının basın bayramını kutluyorum” dedi.

İŞBİRLİĞİNE İHTİYAÇ VAR
Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, böyle bir günde Sakarya Barosu’nu yanlarında görmekten mutlu olduğunu söyledi. Matur “ Sakarya Barosu kurumsal yapısıyla, Sakarya’nın sorunlarına sahip çıkan Başkan ve yönetimiyle bizim de dikkatle takip ettiğimiz bir kurum. Düşünce özgürlüğü alanındaki mücadelelerini de ilgiyle izliyoruz. Sakarya için, STK’lar arası işbirliğinin arttırılması şart. Sakarya’nın da böyle bir işbirliğine ihtiyacı var” şeklinde konuştu.