Kocaeli Büyükşehir ile Özel Cihan Hastanesi protokol imzaladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Özel Cihan Hastanesi arasında sağlık hizmetleriyle ilgili protokol imzalandı. Protokol törenine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş ile Özel Cihan Hastanesi Müdürü Uğur Doğan katıldı. Protokol öncesinde Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Abdulkadir Bağcı tarafından Astım, Alerji, Sigara ve Uyku Bozuklukları ile ilgili eğitim semineri verildi.

ÇALIŞANLARIMIZA KATKI SAĞLAMAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen imza töreni öncesi konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Okumuş, ‘’Burada bulunma sebebimiz Özel Cihan Hastanesi ile protokol imzalayarak Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan personellerimizin sağlıklı bir yaşam sürmelerine katkı sağlamak. İmzaladığımız bu protokolün iki kuruma da hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi. Ayrıca protokol töreninde konuşan hastane müdürü Doğan, ‘’Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin bizlere hizmet eden personeliyle birlikte çalışmak bizleri mutlu edecek . Bu birlikteliğin hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

TEDAVİDE YÜZDE 20 İNDİRİM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Özel Cihan Hastanesi arasında imzalanan protokol kapsamında Büyükşehir Belediyesi personeli ayakta ve yatarak tedavilerde %20 indirimden yararlanacaklar.

SİGARANIN ZARARLARI ANLATILDI

Büyükşehir Meclis Salonu’nda imzalanan protokolden önce Dr. Abdulkadir Bağcı tarafından gerçekleştirilen eğitim seminerinde sigaranın zararları ve ortaya çıkışından bahsedildi. Sigara kullanımın getirdiği olumsuzlukların insan ömründe çaldığının altı çizilen eğitimde sigaranın Avrupa’ya girişinden itibaren artan üretimi ve insan biyolojisine zararları belirtildi. Sigarayı 1 kez deneyen 4 kişiden 3‘ünün sigara tiryakisi olduğunu belirten Bağcı, ‘’Sigarayı denemek, başlamanın yarısıdır. Sigaraya denemek, içmek ile eşdeğerlidir’’ dedi. Öte yandan sigarayı bırakan insanın gözle görülür bir düzelme sağlayacağını belirten Bağcı, sigara içen tiryakilerin sağlık kuruluşlarından yardım almalarını ve sigarayı önce kafalarında bitirmeleri gerektiğini belirtti.