Kocaeli Sanayi Odası ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Anlamlı Proje

Son zamanlarda artan madde bağımlılığı ile mücadele etmek amacıyla, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kocaeli Sanayi Odası ortaklığında gerçekleştirilen tiyatro projesi ile İzmit, Gölcük, Karamürsel, Başiskele, Kandıra, Derince, Kartepe ve Körfez ilçelerinde oynanacak  24 oyun ile  10 bin gence ulaşılması hedeflenmiştir. 16 Şubat 2015 tarihinde başlanan programlar haftanın her günü 9. sınıf öğrencileriyle buluşuyor.

Bu proje kapsamında 3 Mart 2015 tarihinde Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Aile mi İter Çocuk mu Düşer?” tiyatro oyununa, Vali Yardımcısı Derviş Ahmet Set, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu yurt dışında olduğu için KSO Genel Sekreteri Memet Turabi, İzmit Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi,  Adım Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Başöğretmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri katılım gösterdi. Tiyatro gösterimi sonrası KSO Genel Sekreteri Turabi’ye KSO’nun katkılarından dolayı plaket verildi.

Toplam maliyeti 54 bin TL olan projenin finansmanı KSO koordinasyonunda gönüllü KSO üyeleri tarafından sağlanmıştır. Projeyi destekleyen KSO üyeleri;

FORD OTOMOTİV SAN.A.Ş. (5 programa sponsor olmuştur)

TÜPRAŞ A.Ş. (2 programa sponsor olmuştur)

ALTAŞ ALÜMİNYUM İMALAT SAN.VE TİC.A.Ş.

FARPLAS OTO YEDEK PARÇALARI İMALAT A.Ş.

HONDA TÜRKİYE A.Ş.

KARTONSAN KARTON SAN.VE TİC.A.Ş.

ÖZ-KA LASTİK VE KAUÇUK SAN.VE TİC.A.Ş.

VARKON ELEKTROTEKNİK SAN.VE TİC.A.Ş.

ICM MAKİNA SAN.VE TİC.A.Ş.

AKIM METAL SAN.VE TİC.A.Ş.

HASÇELİK SAN.VE TİC.A.Ş.

AKPLAS PLASTİK KALIP SAN.VE TİC.A.Ş.

PEKDEMİR İNŞAAT TAAHHÜT VE TİCARET A.Ş.

DİLER DEMİR ÇELİK ENDÜSTRİ VE TİCARET A.Ş.

NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş.

TOSB OTOMOTİV YAN SANAYİ İHTİSAS OSB

SARKUYSAN ELEKTROLİTİK BAKIR SAN.VE TİC.A.Ş.

TEKNO KAUÇUK SANAYİİ A.Ş.

FRITO LAY GIDA SAN.VE TİC.A.Ş.-Suadiye Fabrikası

24 Mart tarihine kadar devam edecek proje ile öğrenciler son yıllarda artan uyuşturucu ve madde bağımlılığına karşı bilinçlendirilecek.