3.9 C
İstanbul
9 Mart 2021

Kocaeli’nde yollar çevreci boyalar ile boyanıyor

Diğer Haberler

Sakarya’da oturma alanları şeritlerle kapatılıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir merkezinde bulunan ve vatandaşların toplu olarak oturmalarını sağlayan banklar şeritlerle kapatılıyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi İl...

’15 milyonu aşkın maskeyi vatandaşlarımıza ulaştırdık’

Sakarya Büyükşehir Mart Meclis toplantısında 57 madde karara bağlandı. Başkan Ekrem Yüce, alınan kararların hayırlı olmasını temenni ederek, Sakarya’da...

‘Mavi Bursa’ için yoğun mesai

Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tarafından belirlenen kriterlere göre orta riskli sarı grupta yer alan...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yol çizgi boyama çalışmalarında insan sağlığı ve çevre açısından zararsız su bazlı boya kullanılıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, asfalt ve beton yüzeyli köy yollarında yol çizgi boyama çalışmalarını yapıyor. Çalışmalarda insan sağlığı ve çevre açısından zararsız su bazlı boya kullanılıyor.

YOL ÇİZGİLERİ YENİLENİYOR

Çevreye karşı sorumluluklarını her zaman ön planda tutan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda asfalt ve beton yüzeyli köy yollarında yol çizgi boyama çalışmalarını yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu yıl aldığı kararla yol çizgi çalışmalarında kullanılan malzemeleri değiştirdi.

ÇEVREYE DUYARLI BOYALAR

Ulaşım Dairesi Başkanlığı Trafik Yönetimi şube Müdürlüğünce bu yıl yapılan çalışmalarda insan sağlığı ve çevre açısından zararsız boya özelliği taşıyan su bazlı yol çizgi boyaları kullanılıyor. Asfalt ve beton yüzeyli köy yollarında uygulama yapılan boyalar, düşük maliyet ve trafik güvenliğinin yanı sıra temiz bir çevre için de katkı sağlıyor. Maliyeti ve çevreye duyarlılığıyla ön plana çıkan su bazlı boyalar yüksek nemde, düşük sıcaklıkta ve hava sirkülasyonunun az olduğu yerlerde bile iyi kuruma özelliğine sahip.

SÜRÜCÜLER İÇİN KOLAYLIK

Yol çizgi çalışmalarında kullanılan su bazlı boyalar, çevreye olduğu kadar sürücülere de önemli katkılar sağlıyor. Aşınmaya karşı dirençli, iyi örtücülük sağlayan boyalar, gece görüşü artırarak sürücülere büyük kolaylık sağlıyor. Çevre dostu olan boyalar, solvent bazlı boyalara göre kullanımı daha kolay, çalışma şartlarında daha güvenli. Uygulama sonrası su ile kolay temizlenebilme özelliğine sahip olan boya, asfalt ve beton yüzeylere yapışması ve kir tutmama özelliğine sahip.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler